Tüpraş - Nextremers - TalentScore | Youthall
Tüpraş Nextremers

Tüpraş

Applications have not started yet.

Talent Program Details

Nextremers Programı Tüpraş’ın genç yetenek programıdır.

Tüpraş Nextremers  programı ile mezuniyetinden önce profesyonel çalışma hayatını deneyimler, katılacağın gelişim programı ile teknik ve kişisel gelişimine katkı sağlar, kendini ve kariyer tercihlerini keşfedeceğin, geleceğe hazırlandığın bir yolcuğa çıkarsın.

Bizimle bu yolculuğa başladığında,

·Kariyerinin ilk adımını Türkiye'nin en büyük şirketinde atma şansı elde edersin,

·İleri teknolojinin kullanıldığı yenilikçi bir çalışma ortamında işin uzmanlarıyla çalışırsın,

·Projelerde sorumluluk alarak, profesyonel iş hayatını öğrenirsin,

·Kişisel ve mesleki gelişimin için tasarlanan programlar ile yetkinliklerini keşfeder kendini geliştirirsin,

·Her zaman işin bir parçası olup fikirlerini paylaşır, inisiyatif alır, Yönetici ve iş arkadaşların ile iş birliği kurarsın,

·Sosyal etkinlik kulüplerine katılarak sosyalleşir, hobilerine veya ilgi alanlarına zaman yaratırsın

·Mutlu olur, mutlu kalırsın!

Nextremers olmak için,

* Lisans 3. sınıf veya yüksek lisans öğrencisi 1. sınıf olmalısın; çünkü mezuniyet öncesinde son sınıfı Nextremers olarak bizimle geçirmeni istiyoruz.

* Haziran 2023’te mezun olmalısın; çünkü Nextremers sürecin bittiğinde yeni mezun sürecimizde öncelikli olarak seni değerlendirmek istiyoruz.

* İyi derecede İngilizce biliyor olmalısın; çünkü yurt dışındaki paydaşlarımız ve iş ortaklarımız ile görüşmen gerekebilir.

* İnovasyon ve gelecek odaklı, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk bilincinde, diyalog kurabiliyor olmalısın; çünkü Tüpraş’ta tüm bunlar için çok alanın olacak.

* Nextremers programına başvurduğunda tercih ve yetkinliklerine göre bölüm seçimi yaparsın. Başvuru formunda senin için bir bölüm seçim rehberi hazırladık. Bölümlerin bu yıl alım yapacağı projeleri ve bekledikleri yetkinlikleri inceleyerek sana en uygun olduğunu düşündüğün bölümü seçebilirsin.

Nextremers programına başvurduğunda tercih ve yetkinliklerine göre aşağıdaki fonksiyonların birinde görev alabilirsin,

·Üretim & Proses

·Bakım

·Stratejik Planlama

·Mali İşler & Finans

·İnsan Kaynakları

·ArGe

·Veri Analitiği

·İnovasyon ve Girişimcilik

Tüm başvuruları fırsat eşitliği ve objektif bir bakış açısı ile nasıl değerlendireceğiz?

Genel Yetenek Sınavı: ilk adım genel yetenek sınavı olacak. Analitik, sözel, sayısal ve dikkat boyutların ölçümlenecek. Bu test farklı görev ve durumlarda nasıl performans gösterebileceğini sistemli bir şekilde ölçecek.

İngilizce Sınavı: Grammar, vocabulary, reading ve listening boyutlarının ölçümlendiği bir sınav olacak. Daha önce katıldığın CEFR denkliği olan sınav sonuçlarını kabul edeceğiz. Sonucunu bizimle aşağıdaki e-mail adresi üzerinden paylaşabilirsin.

Kişilik Envanteri: Bu aşamadan sonra sonucun ne olursa olsun sonraki aşamaya geçeceksin. Bu adımda senin tercihine ilişkin güçlü ve gelişim fırsatı olabilecek yetkinliklerini önden görmek istiyoruz. Bunu öğrenmek için de küçük bir oyun oynamanı bekleyeceğiz.

Video Mülakat: Sana vereceğimiz iki konu üzerine max. 2 dakikalık videolar çekerek bize iletmeni isteyeceğiz. Videoları tek tek inceleyeceğimiz için bu aşama biraz uzun sürecek.

İK ve Bölüm Mülakatları: Artık yüz yüze tanışmanın vakti geldi.Son değerlendirme adımı olarak İK İş Ortaklarımız ve farklı bölüm yöneticilerinden oluşan bir ekip ile tanışacak, Seni daha yakından tanımalarını sağlayacaksın.

 1. Tüpraş Nextremers - User Image
  Çisil Inan
  Koç Üniversitesi

  Öğrencileri çalışanlardan ayırmayan bir program. Burada olduğum için çok şanslı hissediyorum. Her geçen gün gelişiyorum ve gelişimim takip ediliyor, gereken yönlendirmeler yapılıyor. Yeni projelerle sürekli destekleniyorum. TÜPRAŞ çok büyük bir okul, kariyer yolculuğuma burada başladığım için çok mutluyum!

 2. Tüpraş Nextremers - User Image
  Okay Tutar
  Orta Doğu Teknik Üniversitesi

  Gerçek iş yaşantısını öğrenciyken deneyimlemek için benzersiz bir program. Tıpkı Tüpraş çalışanları gibi sürekli yeni proje, görev ve sorumluluklar üstlenerek profesyonel hayata en iyi şekilde hazırlanıyor ve gelişiyorum. Sadece iş olarak değil, sosyal ve iletişim becerileri açısından da her gün kendimi geliştirdiğimi hissediyorum. Nextremers'ın bir parçası olduğum için çok mutluyum. :)

 3. Tüpraş Nextremers - User Image
  Aslı YASMAL
  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

  Bu program, teoride öğrendiklerimizi uygulama, gerçek bir problem üzerine çözümler üretebilme ve bunları takım arkadaşlarıyla birlikte uyum içinde gerçekleştirme fırsatı veriyor. Daha öğrenciyken Tüpraş'ın bir parçası olduğum için ve bu güzel deneyimi Tüpraş'ta yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum!

 4. Tüpraş Nextremers - User Image
  Buse ÇAĞLIOĞLU
  Hacettepe Üniversitesi

  Öğrenciyken kurumsal bir şirkette böyle bir deneyim yaşadığım için çok mutluyum. Tecrübeli çalışanlarıyla bir arada çalışarak onlardan yeni bilgiler öğrenme deneyimim oldu. Aynı zamanda ilgi alanlarımı yetenekleri görerek geliştirme fırsatı edindim. Tüm bunların yanı sıra yaz tatilimi eğlenerek öğrenmemi ve güzel dostluklar edinmemi sağlayan TÜPRAŞ Nextremers ailesine teşekkür ederim! :)

 5. Tüpraş Nextremers - User Image
  Tuğçe Kaya
  Hacettepe Üniversitesi

  Tüpraş içinde büyük değer gören ve parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğum Nextremers programı öğrencilik hayatımdan iş hayatına attığım en kıymetli adımdı. Bu program iş hayatını gerçek anlamda deneyimlememi sağlarken gelişimime büyük katkı sağladı.

 6. Tüpraş Nextremers - User Image
  MUSTAFA ALPER KAŞKAYA
  Hacettepe Üniversitesi

  Yaz stajımı burada geçirdiğim için çok mutluyum,teorikte öğrendiğim konuları mükemmel bir şekilde pratiğe dökme fırsatı yakaladım.

Rate a Program

Talent Score
Reviewed by 15 people.
Review

Details

 • Application Term
  February
  March
 • Who Can Apply?
  3rd Grade
 • Working Locations
  Kocaeli