TEI - TUSAŞ - Gücün Kaynağında Kariyer Aday Mühendislik Programı - TalentScore | Youthall
We started the #seninleyiz for the young people affected by the earthquake to continue their business life and participate in employment. [TR]
TEI - TUSAŞ Gücün Kaynağında Kariyer Aday Mühendislik Programı

TEI - TUSAŞ

Applications have not started yet.

Talent Program Details

Kariyerine emin adımlarla başlamak, gücün kaynağında gökyüzüne iz bırakmak istiyorsan bu program tam da sana göre!

Gücün Kaynağında Kariyer Aday Mühendislik Programı, ilgili bölümlerin son sınıf öğrencilerinin, TEI’ nin özgün motor tasarım, imalat ve idari faaliyetlerinde pratiklerini geliştirebilecekleri, profesyonel hayata ilk adımlarını atabilecekleri ve 9 aylık program süresi boyunca yarı zamanlı olarak çalışabilecekleri aday mühendislik programımızdır.

Program kapsamında aday mühendisler, İmalat ve İleri İmalat, Kalite, Proje/Program Yönetimi, İş Geliştirme, Satış Pazarlama, İnsan Kaynakları, Finans, Bilişim Teknolojileri, Ürün Planlama, Motor Montaj Test, Motor Bakım Onarım Revizyon, Aerodinamik Tasarım ve HAD, Yanma, Termal Sistemler ve Soğutma, Mekanik Tasarım, Gerilme ve Ömür Analizleri, Havacılık İtki Sistemleri için Malzemeler, Kontrol-Yazılım-Aviyonik-Donanım-Kablaj Tasarım Mühendislikleri, Sistem Mühendisliği, Sistem Emniyeti ve RMT, Motor Performans Mühendisliği, Uçuşa Elverişlilik ve Sertifikasyon, Ürün Yönetimi, Konfigürasyon Yönetimi ve Tasarım gibi teknik ve idari alanlarda yarı zamanlı olarak çalışabilmektedir.

Program kapsamında aday mühendisler ağırlıklı olarak Eskişehir lokasyonumuzda görevlendirilir, İstanbul ve Ankara Ofislerimizde yapılacak olan görevlendirmeler proje bazlı ihtiyaçlara bağlı olarak değerlendirilmektedir.

 

Aranan Kriterler

 • Üniversitelerin Makine Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Elektrik-Elektronik/Haberleşme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Malzeme/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İktisat/İşletme/İstatistik/Uluslararası İlişkiler/Sosyal Bilimler , Makine Resim ve Konstrüksiyon Öğretmenliği, Endüstriyel Kalıpçılık ve Otomotiv Öğretmenliği bölümlerinde son sınıf öğrencisi olmak,
 • Program kapsamında 9 ay boyunca atanan proje çalışmalarında yarı zamanlı olarak haftanın en az 1 en çok 4 tam iş günü TEI’de görev alabilecek uygun ders programına sahip olmak,
 • Çok iyi derecede İngilizce bilmek,
 • Yeniliklere ve gelişime açık olmak,
 • Analitik ve problem çözme yetkinliğine sahip olmak,
 • Ekip çalışmasına yatkın ve güçlü iletişim yeteneğine sahip olmak.

 

Sağlanan Olanaklar:

 • SGK ve Ücret Ödemesi
 • Öğle Yemeği
 • Şehir İçi Servis İmkanı

 

Gücün Kaynağında Aday Mühendislere Sunulan Fırsatlar

 • TEI’nin Projelerinde Mühendislik Deneyimi
 • Teknik Mentörlük
 • Teknik ve Kişisel Gelişimi Destekleyen Eğitimler
 • TEI Havacılık Motorları Okulu’na Katılım Fırsatı
 • İşe Alım Süreçlerine Dahil Olma Fırsatı

 

Detaylar

Kimler Başvurabilir: 4. Sınıf

 1. TEI - TUSAŞ Gücün Kaynağında Kariyer Aday Mühendislik Programı - User Image
  Eda Metin
  Eskişehir Teknik Üniversitesi

  Yapılan projelerle mühendislik eğitiminin sektöre entegre şekilde kullanılabilmeyi, bu kapsamda adayların sektöre hazırlanmasına ve bunun yanında verilen eğitimlerle adayların teknik anlamda gelişimi sağlayan bir programdır.

 2. TEI - TUSAŞ Gücün Kaynağında Kariyer Aday Mühendislik Programı - User Image
  MUSTAFA BAŞ
  Eskişehir Teknik Üniversitesi

  Üniversite eğitiminin son senesinde sektörün öncü firmalarından TEI'de aday mühendis olarak deneyim kazanma şansı yakalamak her mühendislik öğrencisinin hayalidir. Programın en büyük katkısı mühendis gibi düşünebilmeyi ve harekete geçmeyi esas alan bir çalışma ortamı sunmasıdır.

 3. TEI - TUSAŞ Gücün Kaynağında Kariyer Aday Mühendislik Programı - User Image
  Berktuğ Üçel

  Çok faydalı, kesinlikle katılınması gereken bir program. Bütün öğrenci arkadaşlarıma başvuru yapmasını tavsiye ederim. Üniversite bitmeden iş hayatı ve sektörün ufak bir intro'sunu deneyimlemiş, hatta ülkemizin havacılık motorlarında lider şirketinde, yerli milli motor projelerimize bizzat gerçek bir katkı sunacaksınız.

 4. TEI - TUSAŞ Gücün Kaynağında Kariyer Aday Mühendislik Programı - User Image
  Seray Bozkuş
  Ömer Halis Demir Üniversitesi

  Elektrik-Elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisi olarak mezuniyetimden sonra TEI-TUSAŞ ailesinin bir parçası olmama olanak sağlayacak ilk adım olan bu programda yer almaktan gurur duyarım.

Rate a Program

Talent Score
Reviewed by 8 people.
Review

Details

 • Application Term
  February
  March
 • Who Can Apply?
  4th Grade
 • Working Locations
  Eskişehir