Anadolu Efes - Project Future Long-Term Internship & MT Program - TalentScore | Youthall
We started the #seninleyiz for the young people affected by the earthquake to continue their business life and participate in employment. [TR]
Anadolu Efes Project Future Long-Term Internship & MT Program

Anadolu Efes

Applications have not started yet.

Talent Program Details

What is Project Future?

During your Project Future experience you will be able to utilize your creativity and curiosity in a completely digital, innovative, diverse and inclusive work environment, enriched with on the job learning opportunities, online trainings and content.

Project Future welcomes you with digital projects, a team of mentors, coaches and strong peer network. Are you ready to be a part of for an industry-leading company that spans across different countries around the world?

 

Join Project Future as an Intern: 

You can Project your Future with an Internship if you are a 3rd or 4th year university student who is able to work at least 3 days a week. Your working schedule will be adjusted in line with your academic schedule. Hybrid model is available. Our internship program is designed to give you real life work experiences, ongoing mentorship and professional growth. 

 

Join Project Future as a Management Trainee: 

You can Project your Future with an MT program if you are a master student or fresh graduate (0-1 year). MT roles are full time positions which offer flexible arrangements for master students. Hybrid model is available. Program also offers a global approach with a digital project based on the real life business questions of other Anadolu Efes countries.

 1. Anadolu Efes Project Future Long-Term Internship & MT Program - User Image
  Zübeyde Usta
  Kocaeli Üniversitesi

  Daha fazla deneyime ve öğrenmeye açık, öğrendiklerimi pekiştirerek ve çalışmayı seven biri olarak stajım boyunca şirketinize değer katarken kendimi geliştirebileceğime inanıyorum. İş kriterlerin benimle tamamen eşleşiyor.

 2. Anadolu Efes Project Future Long-Term Internship & MT Program - User Image
  Işıl Çevik
  Dokuz Eylül Üniversitesi

  İlgi ve bilgileriniz çerçevesinde farklı departmanlarda deneyim kazanabileceğiniz ve profesyonel olduğu kadar samimi ve içten bir şirket deneyimi kazanabileceğiniz bir program. Intern ve Mt'lerini ilk günden itibaren birer çalışan olarak ekibine dahil eden çalışanların ve yalnızca üretim sektöründe değil pazarlama, sanat, sürdürülebilirik gibi pek çok alanda insana ve ekosisteme değer verdiğini hissettiren Anadolu Efes'in gözbebeği Project Future Programı; mutlaka deneyimlenmesi gereken harika fırsatlar içeriyor.

 3. Anadolu Efes Project Future Long-Term Internship & MT Program - User Image
  Emre Gurcan
  Celâl Bayar Üniversitesi

  Bu ekibin bir parçası olmak, yorum yapan arkadaşlarımızın yaşadığı gibi güzel bir deneyim elde etmek için bu programa başvurdum. Değerlendirme süreci gayet hızlı ilerliyordu fakat video mülakat aşamasından sonra tarafıma bir dönüş yapılmadı. İletişim kurabileceğim birini de bulamadım maalesef.

Rate a Program

Talent Score
Reviewed by 20 people.
Review

Details

 • Application Term
  November
 • Who Can Apply?
  New Graduate
 • Working Locations
  İstanbul, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, İzmir, Konya