YTÜ Malzeme Bilimleri Kulübü Youthall Verified Badge

  • Student Organization
  • ·
  • 29 follower

About Us

Malzeme Bilimleri Kulübü olarak Yıldız Teknik Üniversitesi çatısı altında faaliyet gösteren en dinamik kariyer ve mühendislik kulüplerinden biriyiz. 

2015 yılında Eczacıbaşı VitrA desteğiyle kulübümüzün temelleri atılmıştır. Kurulduğu günden bu yana fabrikalara düzenlediğimiz sayısız teknik gezi, katılım sağlayarak firma yetkilileri ile birebir görüşmeler sağladığımız fuarlar ve öğrencilere geniş kapsamda hitap ettiğimiz Malzeme Günleri, ChemSem ve BioSem salon etkinliklerimiz vesilesiyle sektör ile öğrenciler arasında köprü vazifesi gören çalışmalarımızı icra etmekteyiz.

Pandemi sürecinin getirisi olan çevrimiçi süreçte geçtiğimiz sene etkinliklerimizi online platformlara taşıdık ve MBK on Air, Kariyer Eğitimleri gibi yeni projeleri portfolyomuza ekledik. Online olması sebebiyle etkinliklerimize tüm Türkiye’den katılımcı sağlayarak canlı olarak gerçekleştirdiğimiz Malzeme Günleri etkinliğimiz 1500, ChemSem etkinliğimiz 1200, BioSem etkinliğimiz ise 1300 kişi tarafından izlendi. Bu sayede geçtiğimiz sene hem üniversitemizde hem de Türkiye çapında en çok takip edilen kulüp etkinliklerini katılımcılarla buluşturmuş olduk.

Bu çalışmalarımıza ek olarak 2020 senesinde kulübümüze bağlı olarak kurulan Savunma Sanayi Topluluğu faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Topluluğumuzun düzenlediği ilk salon etkinliği olan Savunma Sanayi Zirvesi canlı olarak 1700 kişi tarafından izlendi ve bu alanda çalışan ülkemizin en önemli konuşmacılarını ve firmalarını ağırladı.

Company Images

Video

YTÜ Malzeme Bilimleri Kulübü has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in YTÜ Malzeme Bilimleri Kulübü?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.

YTÜ Malzeme Bilimleri Kulübü has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in YTÜ Malzeme Bilimleri Kulübü?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Your career starts here.

Start a new career with the free profile you create.

Get Started
YTÜ Malzeme Bilimleri Kulübü hasn't published any articles yet. Follow the company, be the first to know when the article is published.

Are you interested in YTÜ Malzeme Bilimleri Kulübü?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.