Marka Mutfağı

  • Advertising
  • ·
  • 0 follower

About Us

Marka Mutfağı Nedir?

Marka Mutfağı, Üniversite öğrencisi ve yeni mezunlardan oluşan, Markalara reklam kampanyaları, marka stratejileri, iletişim stratejileri oluşturan sosyal bir girişimdir. Marka Mutfağı 2016’dan bu yana, Hacettepe Üniversitesi ağırlıklı olarak Gazi Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, THKÜ, Başkent Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesi’nden Nükleer Enerji Mühendisliği bölümünden, Sosyoloji bölümüne, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Hukuk bölümüne kadar 20’den fazla bölümden öğrenci ile çalışmalar yürütmektedir. Şu an 100 üyeyi geçen Marka Mutfağı ekibi, her dönem 40’a yakın aktif üye ile çalışma yürütmektedir.

Marka Mutfağı Nasıl İşliyor?

Çalışmalar markaya göre değişen şekilde 30 – 70 gün arasında sürmektedir. 5 takım çalışılan marka ile ilgili önce sorun tespiti, saha çalışması, pazar analizi gibi çalışmalara odaklanıyor ve ardından pazarlama alanında bir soruna odaklanıp bu soruna çözüm getirecek bir reklam kampanyası ya da strateji oluşturuyor. Bu çalışmalar bazen dijital mecralara yönelik, bazen geleneksele daha yakın, bazen de karma bir yapıda olabiliyor. Gruplar bu süreç boyunca marka yetkililerinden yer yer bilgi alıp, sorular sorarak markayı yakından tanımaya özen göstermektedirler. Ayrıca süreç başından sonuna kadar tamamen kendilerinin yürüttüğü, sektörden bazı profesyonellerin gerekli durumlarda mentorluk yaptığı bir düzende ilerlemektedir.

Marka Mutfağı has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in Marka Mutfağı?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.

Marka Mutfağı has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Marka Mutfağı?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Your career starts here.

Start a new career with the free profile you create.

Get Started
Marka Mutfağı hasn't published any articles yet. Follow the company, be the first to know when the article is published.

Are you interested in Marka Mutfağı?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.