Saya Grup Jobs, Internships and Company Culture - Youthall
Youthall Mobil Uygulaması Yayında! İş ve Staj İlanlarını Başvur, Etkinliklere Katıl, Şirketlerle Bağlantı Kur, İndirim Fırsatlarından Yararlan.
Saya Grup

Saya Grup

  • Holding
  • ·
  • 200 follower

About Us

Saya Grup, Türkiye'de İnşaat, ilaç üretimi, elektrik motorları üretimi, savunma sanayi ve madencilik gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren köklü bir şirketler topluluğudur. Şirket, 1950'li yıllardan bu yana Sancak Ailesi’nin çeşitli ticari girişimleriyle farklı sektörlerde yer almış, 2006 yılında ise Saya Grup adı altında bir araya gelmiştir.

Folkart Yapı A.Ş., Saya Grup'un inşaat sektöründeki ilk girişimidir. A+ kalitede konutlar ve ofisler, alışveriş merkezleri gibi çeşitli yapılarla "Hayat Buna Değer" mottosuyla faaliyet göstermektedir.

Günümüzün iş dünyasında başarı için belirleyici unsurlardan birisi olan inovatif yaklaşımı, yatırım yaptığı sektörlere yansıtan Saya Grup, 2010 yılında “Sağlığınız İçin Aktif” mottosuyla Pharmactive İlaç’ı kurmuştur. Pharmactive İlaç, 2022 yılında Humanis adını alarak sağlık yolculuğuna bu isimle devam etmeye başlamış ve 2023 yılının en hızlı büyüyen ilaç firması unvanı alarak sektörde yerini sağlamlaştırmıştır. Humanis bugün yıllık 330 milyon kutu üretim kapasiteli bir fabrikaya sahiptir.

2011 yılında, Volt Elektrik Motorları ve Voltsan Kalıp satın alınarak elektrik motoru üretimi ve kalıp sanayine adım atılmış; 2016 yılında ise bu iki şirket birleşerek Volt Motor adı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Volt Motor, Türkiye'nin önde gelen elektrik motoru üreticilerinden biri olarak İzmir Kemalpaşa’da üretimine devam etmektedir.

Saya Grup 2010 yılına gelindiğinde sektördeki potansiyeli görmek ve değer yaratmak adına madencilik sektörüne adım atarak Livamine markasına kurmuştur. Marka 2016 yılı başında yatırımlarını gerçekleştirmek üzere “Liva Krom İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş.” adı ile bu alandaki faaliyetlerini genişletmiştir. Şirket, 389 hektarlık krom işletme ruhsatına sahiptir.

2018 yılında, savunma sanayine yönelik faaliyetler başlatılarak Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik kurularak, güç grupları ve sistemlerin önemli ihtiyaçlarından olan motor ve güç aktarma organları alanında teknolojik yetkinlik kazanmak ve yerlileştirmek üzere çalışmaları yürütmeye başlamıştır.

Saya Grup, 2020 yılında Öztekfen Redüktör’ ü bünyesine alarak Volt Redüktör markası ile redüktör sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır.

Şirket, kuruluşundan bu yana "Ne mutlu bir derde derman olana" ilkesinden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu ilke doğrultusunda, faaliyet gösterdiği her sektörde katma değeri yüksek ürünler ve hizmetler sunmayı amaçlamaktadır.

Saya Grup, 2026 yılına gelindiğinde, 1 milyar ABD doları ciroya ulaşmayı ve toplam cirosunun en az %25'ini ihracattan elde etmeyi hedeflemekte ve çalışanlarından aldığı güç ile bu hedefe ulaşmak için AR-GE ve kurum içi eğitimlere yatırım yaparak insan odağıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Saya Grup has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in Saya Grup?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.

Saya Grup has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Saya Grup?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Your career starts here.

Start a new career with the free profile you create.

Get Started
Saya Grup hasn't published any articles yet. Follow the company, be the first to know when the article is published.

Are you interested in Saya Grup?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.