Medipol Üniversitesi Management Information Society Jobs, Internships and Company Culture - Youthall
We started the #seninleyiz for the young people affected by the earthquake to continue their business life and participate in employment. [TR]

Medipol Üniversitesi Management Information Society Youthall Verified Badge

  • Student Organization
  • ·
  • 46 follower

About Us

Management Information Society, 2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesinde kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. Her üniversite ve fakülteden öğrencilerin katılabildiği çeşitli organizasyonlar; zirve, seminer, eğitim ve faaliyetler düzenlemektedir. Bunlarla birlikte şirket gezileri, öğrenci buluşmaları ve sosyal sorumluluk projelerine de çalışmaları arasında yer vermektedir. Management Information Society misyonu doğrultusunda, öğrencilerin yeteneklerini farkına varmalarını destekleyerek derslerinin ötesinde sektörel bilgiler edinme, ekip çalışmasıyla birlikte proje üretip geliştirme ve verimli organizasyonlar gerçekleştirme ile öğrencilerin sektörel ve ilham verici fikirler edinmesini ve kaliteli bir network oluşturarak kariyer yolculuklarında emin adımlarla ilerlemelerini sağlamaktadır. Management Information Society vizyonu, uluslararası düzeyde yönetim ve bilişim alanlarında nitelikli mezunlar yetişmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Video

Medipol Üniversitesi Management Information Society has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in Medipol Üniversitesi Management Information Society?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.

Medipol Üniversitesi Management Information Society has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Medipol Üniversitesi Management Information Society?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Your career starts here.

Start a new career with the free profile you create.

Get Started
Medipol Üniversitesi Management Information Society hasn't published any articles yet. Follow the company, be the first to know when the article is published.

Are you interested in Medipol Üniversitesi Management Information Society?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.