Humanspire #26: Codeway Culture & Talent Acquisition Lead Hazal Ilgın

11 August 2021
Share:

Humanspire’ın yeni röportajında kariyerine Codeway'de başlangıç yapmak isteyenleri heyecanlandıracak bir röportaj ile karşınızdayız. Codeway Culture & Talent Acquisition Lead Hazal Ilgın'a merak ettiklerinizi sorduk ve ilham verici cevaplar aldık.

Codeway’in son dönemde geçirdiği süreci, COVID-19 dolayısıyla yaşadığı değişiklikleri ve şirket kültürünün anlatıldığı röportaj için keyifli okumalar dileriz!

 Röportajın okuyucuları için kariyer yolculuğunuzdan biraz bahsedebilir misiniz?

Kariyerime 2016 yılında Danışmanlık sektöründe başladım. 4 yıl ara vermeden IT rollerinin tümünde, işbirliği içinde olduğumuz kurumsal ve daha küçük ölçekli diyebileceğimiz firmalara aday konumlandırmaları gerçekleştirdim. Uzun soluklu danışmanlık tecrübesi bana; teknoloji sektöründe çalışan kişilerin sahip olmaları gereken yetkinlikleri kavrama, teknoloji literatürünü öğrenme ve hangi rolün hangi projelerde yer alabildiğini görebilme deneyimi kazandırdı. 4 yılın ardından 2020 yılında; işe alım tecrübemi daha iyi kullanabileceğim yeni kurulmuş olan, halihazırda da devam ettiğim Codeway’de  ilk kez kendi çalıştığım kurum için ekip kurma sürecini ve bunun yanında İnsan Kaynakları’nın diğer fonksiyonlarını da hayata geçirmeyi deneyimleme fırsatı elde ettim. Burada 1,5 yıl içerisinde 40+ kişilik bir ekip kurduk. Hem ekibi en doğru ve nokta atışı yeteneklerle bir araya getirme, hem de eşsiz bir şirket kültürü oluşturarak yetenek yönetimi süreçlerini de geliştirmeyi deneyimlediğim bir ekosistemde çalışıyorum. Her yeni gün benim için; yeni şeyler öğrenmeye devam ettiğim, işimde kendimi bir adım daha öne taşıdığım bir yolculuk.

Çalışma hayatınızda benimsediğiniz ilkeler nelerdir?

İnsanların içindeki en iyiyi ortaya çıkarmak, onları en iyi versiyonlarına dönüştürmek için kendimi her gün işimle ilgili donatabilmek en büyük ilkelerimden biri. Ekip arkadaşlarımın/hayatlarına dokunduğum insanların işlerine her gün mutlulukla gidebilmelerini sağlamak üzerine araştırmalar yapıyor, yeni yöntemler edinmeye çalışıyorum. Özel hayatlarımızda geçirdiğimiz vaktin çok daha fazlasını iş yaşamımıza verdiğimizi göz önünde bulundurursak bu çok büyük bir değer. Tüm bunlar hem mutlu bir iş hayatını, hem de mutlu bir yaşamı beraberinde getiriyor. Hayat boyu öğrenmenin gücüne, ne kadar gittiğimizin önemi olmadan her gün biraz daha ileri gidebilmeye, sınırları ortadan kaldırarak, insana dokunan her süreci güzelleştirebileceğimize inanıyorum. Bunun için her gün eforumu ortaya koymak aynı zamanda beni her gün yataktan kaldıran ve işime bağlayan en önemli şey. Bu başarının verdiği hazza ve ortaya koyduğum işin değerine sonsuz inanıyorum.