Aksa Akrilik Kimya Sanayii

Otomasyon Bakım Mühendisi

Closed.

Aksa Akrilik Kimya Sanayii - Otomasyon Bakım Mühendisi

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., Akkök Holding’e bağlı olarak 1968 yılında Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere Yalova’da kuruldu ve 1971 yılında 5000 ton/yıl kapasiteyle üretim faaliyetlerine başladı. Yıllar içinde, yaptığı yatırımlarla ve kendi teknolojisini geliştirerek dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi haline gelen Aksa Akrilik, 1.200’den fazla çalışanıyla 502 bin metrekarelik kurulu alanda faaliyet gösteriyor. Bugün 330.000 ton/yıl kapasitesi ile dünyanın en büyük, Türkiye’nin ise tek akrilik elyaf üreticisi konumunda olan Aksa Akrilik, global pazarda %19’luk, yurt içinde ise %70’lik paya sahip bulunuyor. Günde yaklaşık 950 bin kilo üretim yaparak, günde 2 milyondan fazla kişiye triko giydirebilecek kadar elyaf üretimi gerçekleştirerek, 5 kıtada 50’den fazla ülkede 300’ün üzerinde müşterisine ihracat yapıyor. Üretimdeki başarısının yanı sıra, uyguladığı yönetim sistemleri, çevre uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de sektöründe öncü olan Aksa Akrilik, geniş ürün gamı sayesinde, halıdan döşemeliğe, süveterden çoraba, iplikten el örgüsüne, kadifeden kilim, battaniye, tente ve endüstriyel filtrelere kadar çok çeşitli alanlara tekstil ve teknik tekstil ham maddesi tedarik ediyor.

Job Description

Yalova Fabrikamızda Enerji ve Kimya sahalarımızın Bakım Müdürlüklerinde görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip Otomasyon Bakım Mühendisleri aramaktayız.

Responsibilities

Otomasyon Bakım Üniteleri bünyesinde; arızi üretim kayıplarını düşürmek, üretimin kaliteli bir şekilde sürdürülebilirliğini sağlamak ve bakım maliyetlerini düşürmek adına projeler üretilmesi; planlı ve kestirimci bakım faaliyetlerinin yürütülmesinin kontrolü; yaşanan arızalara kök neden analizi metodu ile yaklaşarak etkin aksiyonlar üretilmesi; yedek parça optimizasyon çalışmalarının yapılması; yenileme, geliştirme ve devreye alma operasyonlarında sorumluluk üstlenmesi.

Qualifications

  • Üniversitelerin Elektrik&Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Kontrol Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun,
  • Yeni mezun veya tercihen alanında 1 yıl deneyime sahip,
  • MS Office uygulamalarına hakim,
  • İyi derecede İngilizce bilen,
  • Öğrenmeye açık, araştırmacı, çözüm ve sonuç odaklı, analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip, dikkatli ve titiz çalışma, iş takibi konularında yetkin, planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş,
  • Yalova veya Gölcük civarında ikamet eden/edebilecek adaylar aranmaktadır.

Hakkımızda

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., Akkök Holding’e bağlı olarak 1968 yılında Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere %100 Türk sermayesi ile Yalova’da kuruldu ve 1971 yılında 5000 ton/yıl kapasiteyle üretim faaliyetlerine başladı. Yıllar içinde, yaptığı yatırımlarla ve kendi teknolojisini geliştirerek dünya elyaf sektöründe tek çatı altında faaliyet gösteren en büyük akrilik elyaf üreticisi haline gelen Aksa Akrilik, 502 bin metrekarelik kurulu alanda 1.300’den fazla çalışanıyla ihracat ve istihdama stratejik bir destek sunuyor. 

Bugün 330.000 ton/yıl kapasitesi ile dünyanın en büyük, Türkiye’nin ise tek akrilik elyaf üreticisi konumunda olan Aksa Akrilik, global pazarda %25’lik, Türkiye pazarında %75’lik payı ile tekstil sektörüne hammadde tedariği sağlıyor.

Want to know more about Aksa Akrilik Kimya Sanayii ?
Review Profile