Aksa Akrilik Kimya Sanayii

İnsan Kaynakları Planlama Uzmanı

Closed.

Aksa Akrilik Kimya Sanayii - İnsan Kaynakları Planlama Uzmanı

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., Akkök Holding’e bağlı olarak 1968 yılında Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere Yalova’da kuruldu ve 1971 yılında 5000 ton/yıl kapasiteyle üretim faaliyetlerine başladı. Yıllar içinde, yaptığı yatırımlarla ve kendi teknolojisini geliştirerek dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi haline gelen Aksa Akrilik, 1.200’den fazla çalışanıyla 502 bin metrekarelik kurulu alanda faaliyet gösteriyor. Bugün 330.000 ton/yıl kapasitesi ile dünyanın en büyük, Türkiye’nin ise tek akrilik elyaf üreticisi konumunda olan Aksa Akrilik, global pazarda %19’luk, yurt içinde ise %70’lik paya sahip bulunuyor. Günde yaklaşık 950 bin kilo üretim yaparak, günde 2 milyondan fazla kişiye triko giydirebilecek kadar elyaf üretimi gerçekleştirerek, 5 kıtada 50’den fazla ülkede 300’ün üzerinde müşterisine ihracat yapıyor. Üretimdeki başarısının yanı sıra, uyguladığı yönetim sistemleri, çevre uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de sektöründe öncü olan Aksa Akrilik, geniş ürün gamı sayesinde, halıdan döşemeliğe, süveterden çoraba, iplikten el örgüsüne, kadifeden kilim, battaniye, tente ve endüstriyel filtrelere kadar çok çeşitli alanlara tekstil ve teknik tekstil ham maddesi tedarik ediyor.

Job Description

Yalova’da faaliyet gösteren fabrikamızda İnsan Kaynakları Müdürlüğü İnsan Kaynakları Planlama Yöneticiliği'nde görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip İnsan Kaynakları Planlama Uzmanı aramaktayız.

Responsibilities

Yetenek yönetimi, performans yönetimi, eğitim ve gelişim, uzun dönem staj süreci ve iş yeri kültürü ve çalışan bağlılığı vb İnsan Kaynakları projelerinde görev alınması.Qualifications

  • Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, tercihen Endüstri Mühendisliği mezunu,
  • İnsan Kaynakları alanında 2-3 yıl tecrübeli,
  • İletişim, araştırma, planlama, önceliklendirme ve organize etme yetkinlikleri kuvvetli,
  • MS Office programlarına hakim,
  • İyi derecede İngilizce bilen,
  • Yalova, Gölcük civarı veya İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden/edebilecek.

Hakkımızda

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., Akkök Holding’e bağlı olarak 1968 yılında Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere %100 Türk sermayesi ile Yalova’da kuruldu ve 1971 yılında 5000 ton/yıl kapasiteyle üretim faaliyetlerine başladı. Yıllar içinde, yaptığı yatırımlarla ve kendi teknolojisini geliştirerek dünya elyaf sektöründe tek çatı altında faaliyet gösteren en büyük akrilik elyaf üreticisi haline gelen Aksa Akrilik, 502 bin metrekarelik kurulu alanda 1.300’den fazla çalışanıyla ihracat ve istihdama stratejik bir destek sunuyor. 

Bugün 330.000 ton/yıl kapasitesi ile dünyanın en büyük, Türkiye’nin ise tek akrilik elyaf üreticisi konumunda olan Aksa Akrilik, global pazarda %25’lik, Türkiye pazarında %75’lik payı ile tekstil sektörüne hammadde tedariği sağlıyor.

Want to know more about Aksa Akrilik Kimya Sanayii ?
Review Profile