TEB Shortcut Staj Programı

TEB

Shortcut Staj Programı

Applications have not started yet.

Talent Program Details

Shortcut Staj Programı

 

 • Kimler Katılabilir?

Üniversitelerin lisans programlarına devam eden 3. sınıf öğrencileri katılabilir.

 • Shortcut Staj Programı ne zaman başlar ve ne kadar sürer?

Shortcut Staj Programı her yıl Haziran – Eylül ayları arasında 10 -12 hafta boyunca gerçekleştirilir.

 • Shortcut nasıl bir staj programıdır?

Shortcut, Genel Müdürlükte ve Kurumsal Şubelerde yapılandırılmış proje yönetimi sağlayabilecek bölümlere yöneliktir.

 • Shortcut Staj Programı için başvuru ve değerlendirme süreci nasıl gerçekleştirilir?

Öğrencilerin, Üniversitelerde düzenlenen "vaka çalışmaları" (case study), "asansör sunumları" (elevator pitch) gibi farklı etkinlikler katılması ve başarılı olması beklenmektedir. Amacımız; yüksek potansiyelli öğrenciler belirlemektir.

 

Tüm üniversite etkinliklerimiz, TEB Kariyer sosyal medya hesaplarından ve üniversitelerin kariyer merkezi ve kulüpleri kanalıyla düzenli olarak duyurulur ve etkinliklere katılım için başvuru toplanır.

 

Shortcut Staj Programı için ayrıca bireysel başvuru alınmaz.

 

"Vaka çalışmaları" (case study), "asansör sunumları" (elevator pitch) gibi farklı tekniklerle seçilen başarılı öğrenciler TEB Akıl Fikir Kampüsü"ne davet edilir. AFK esnasında titizlikle gözlemlenen öğrencilerden başarılı olan 3.sınıf öğrencileri yaz döneminde "Shortcut Staj Programına" davet edilir.

 

(Üniversite etkinlikleri sonrasında başarılı olan öğrencilere Akıl Fikir Kampüsü"ne davet edilmeden önce online Sözel-Sayısal Yetenek Testi, İngilizce Testi ve Kişilik Envanteri uygulanır.)

 

Shortcut Staj Programı sonunda;

 

Stajı süresince performanslarıyla fark yaratan, projesini başarı ile tamamlayan ve 4.sınıfa geçen öğrencilere TEB"de yarı zamanlı çalışma olanağı, mezun olduklarında da doğrudan TEB Ailesi"ne Management Trainee olarak katılma olanağı verilir.

Company Images

Video

Company Images

 1. Mustafa Yavuz
  İstanbul Bilgi Üniversitesi

  Daha önce bu staj programına katılmıştım. Üzerinde çalıştığım projenin hayata geçmesi için 45,000 dolar yatırım yapılmıştı . Bu program açıkçası bir stajdan daha fazlası. Sizin ve TEB'in ortak seçimiyle sorumlu olduğunuz bir proje var. Sorumlu olduğunuz projede hayal gücünüz ve tüm yetkinliklerinizi kullanma fırsatı sunuluyor. Bu süreçte gerek genel müdür yardımcılarıyla gerekse de direktörlerle görüşüp çay kahve içebiliyorsunuz konu tamamen size kalmış :) Bunlara paralel olarak alacağınız harika eğitimler var. Kısacağı katılacağınıza pişman olacağınızı düşünmüyorum. Şimdiden başarı ve iyi eğlenceler.

 2. Duygu Bayrak
  Sakarya Üniversitesi

  Ben Duygu Bayrak. Sakarya Üniversitesi Matematik bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Bölümde aldığım teorik eğitim alt yapısını şirketinizde yapmayı arzu ettiğim staj eğitiminde kazanacağım pratik bilgilerle birleştirmeyi amaçlıyorum. Mezun olduktan sonra kariyerime veri analizi alanında devam etmek istediğim için 2. sınıftan itibaren aldığım seçmeli derslerin bilişim ve programlama üzerine olmasına dikkat ediyorum. Bunların dışında phyton üzerine çalışıyorum ve veri tabanı (sql) kursuna gitmeyi sürdürüyorum. Sosyal yaşantımda yaklaşık 3000 üyeye sahip bir okul kulübünün yönetim ekibinde bulunmakta ve kulüp üyelerimizle sosyal sorumluluk projeleri sürdürmekteyiz. Ekip arkadaşlarımın geri bildiriminden yola çıkarak esneklik, yüksek iletişim becerisi, sorumluluk ve çok kültürlü ekiplere uyum sağlama özelliklerim olduğunu söyleyebilirim. Öğrendiklerimi pekiştirerek daha çok deneyime, öğrenmeye aç ve açık, çalışmayı seven biri olarak staj sırasında şirketinize değer katarken kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. İlginiz için teşekkür ederim. Başvurumu değerlendirmelerinize sunuyorum. Saygılarımla; Duygu Bayrak

 3. Ayşe ÜNEŞ
  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

  merhabalar ben Ayşe ÜNEŞ. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri 4.sınıf Öğrencisiyim. Bölümümüz gereğince e-ticaret, bilişim teknolojileri , yazılım, veri tabanı (SQL),pazarlama ve işletme gibi dersleri almış bulunmaktayım. Niyetim bu dersleri şirketinizde istediğim staj eğitiminde edineceğim pratik bilgilerle birleştirmek . Kariyerimi dijital alanlara yönlendirmek ve geliştirmek için IIENSTITÜ den online olarak Dijital pazarlama uzmanlık eğitimi ve Etkin yönetici asistanlığı eğitimi almaktayım. Üniversite dönemince bir çok sosyal etkinlikte ve kulüp yönetim ekiplerinde bulundum. Çevremden almış olduğum dönüşlere göre azimli ,araştırmacı , çalışkan ve güler yüzlü , iletişim becerilerinde iyi ,sorumluluk sahibi biri olduğumu söyleyebilirim. Kendini geliştirmeye ve öğrenmeye her daim açık biri olarak öğrendiklerimi ve bu tecrübeleri şirketinize katkı olarak sağlamayı istiyorum. Bu fırsat için teşekkür ediyor ve başvurumu değerlendirmenizi rica ediyorum. Saygılarımla.

Rate a Program

Talent Score
Reviewed by 5 people.
Review

Detaylar

 • Application Term
  April
  May
 • Who Can Apply?
  3rd Grade
 • Working Locations
  İstanbul