Yıldız Holding

Hakkında

Yıldız Holding JOB staj programı ve Bizz@Kampüs için bizi takip etmeyi unutma ;)

Yıldız Holding’de büyümemizin ana eksenini geçmişte olduğu gibi bugün de “gıda” oluşturuyor. Holding çatısı altındaki gıda alanında faaliyet gösteren şirketlerimiz 320 markayla tüketiciye doğrudan ulaşıyor.
Temellerimiz, 1944 yılında Asım ve Sabri Ülker’in Eminönü Nohutçu Han’da kurduğu bisküvi atölyesi ile atıldı. O zamanlar 20. yüzyılın ilk yarısında İstanbul’un dünyadaki endüstriyel gelişmelere yetişmeye çalışan nadir imalathanelerinden biriydik. Bu küçük imalathaneden, zorlu ve sabırlı bir yolculuğun sonunda 21. yüzyıla entegre bir gıda grubu olarak girdik.

Global anlamda dikkat çeken başarılarımızın sonucu olarak, stratejik ortaklık için dünya devlerinin tercih ettiği kuruluşlardan biri haline geldik. Cargill, Gumlink ve Kellogg's gibi devlerle gerçekleştirilen işbirlikleri, bizi bir dünya markası haline getirdi.

Godiva’nın 2007 yılı sonunda satın alınmasıyla Belçika ve ABD'deki iki üretim tesisini de bünyemize katmış olduk. Bu satınalımları 2011 yılında, İtalyan ambalaj şirketi Nuroll ve 2014 başında Demet’s Candy Company takip etti. 2014 sonunda da United Biscuits’i satın alarak tamamı ile global bir oyuncu olarak, esas işimiz olan bisküvi, çikolata, şekerleme işlerini, pladis adıyla tek bir global şirket altında birleştirdik. Ülker, Godiva, United Biscuits ve Demet's şirketlerinin ve markalarının toplam 300 yılı aşkın tecrübelerini bir araya getirdi.

pladis‘in ana fikri: ”Her lokmada tüm dünyaya mutluluk vaat ediyoruz”. Dünyanın farklı coğrafyalarında, farklı tüketici beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak zenginlikte ürün yelpazesi ile tüm tüketicilerine mutluluk götürmek, yeni şirketimizin temel anlayışını oluşturuyor.

Video