Bigenç Jobs, Internships and Company Culture - Youthall
Youth Awards 2024'te Oylama Heyecanı Başladı! Şirketlerin insan kaynakları ve işveren markası çalışmalarını değerlendirmek için tıklayın →
Bigenç

Bigenç

  • Nonprofit Organizations
  • ·
  • 9 follower

About Us

BİGENÇ, tam adıyla Bilinçli ve İdealist Gençlik, Derneği 2015 yılının kasım ayında 11 kişilik bir ekip tarafından kurulmuştur.

Fakat bu hareketin temelleri 2015 senesinin çok daha öncesinde Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesinde kurulan dostluk bağları ile atılmıştır. Öğrencilik yıllarımızda lise çatısı altında gerçekleştirdiğimiz etkinlikler sayesinde edindiğimiz tecrübe ile gün geçtikçe artan azim ve isteğimiz mezun olduktan sonra bizi, çalışmalarımızı yeni bir dernek bünyesinde gerçekleştirme yoluna sevk etti.

Çıkmış olduğumuz yolun ilk adımlarındaysa derneğimizin herhangi bir üst yapı veyahut organizasyonla organik bağı olmayıp tamamen genç bir yönetici kadrosu ve ekibine sahip olması sebebiyle gerek idari gerekse de mali hususlarda bazı sorunlarla karşılaştık. Ancak biz bu zorlukları hiçbir zaman bir engel olarak değil; ünlü yazar Moliere’in de dediği gibi, başarılarımızın değerini artıracak süsler olarak gördük. Bu anlayışımız bize birçok girift meseleyi basite indirgeyerek çözme imkânı sağladı.

Gençliğimiz adeta yirminci yüzyılın ikinci yarısının tekrar perdelenen bir oyunu gibi gittikçe kutuplaşmakta ve farklı düşüncelerdeki gençlerin gün geçtikçe birbirleriyle medeni iletişim dahi kurmakta zorlandığını görüyoruz.

Sorun bundan ibaret olmayıp gençlerin çok büyük bir kısmı toplumun hiçbir alanında üretim faaliyetine destek olamıyor, geçmiş yıllarda gençler on sekiz yaşlarında birçok sorumluluk alıp, kişisel gelişimlerini büyük ölçüde tamamlayabiliyorken bugünün nesli on sekiz yaşında üniversiteye başladığında adeta sudan çıkmış balığa dönüyor.

Türkiye’deki her genç gibi bizler de bu eleştirilerimizi sayfalarca sürdürebiliriz muhtemelen. Fakat bizim farkımız işte bu kırılma noktasıdır; bizler sorunları eleştirmekle kalmayıp, yeni fikirler üreterek ve belki de en önemlisi eyleme geçirerek ülkemize hizmet etmekteyiz.

Büyük bir gençlik devriminin peşinde koşmadık hiçbir zaman. Zihinsel ve eylemsel devrimlerimizi önce kendi benliğimizde yaşayıp daha sonra bu kıvılcımın etrafımızdakilere saçılması için gayret ettik.

Bigenç has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in Bigenç?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.

Bigenç has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Bigenç?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Bigenç has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Bigenç?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Your career starts here.

Start a new career with the free profile you create.

Get Started
Bigenç hasn't published any articles yet. Follow the company, be the first to know when the article is published.

Are you interested in Bigenç?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.