Mercedes-Benz Türk Jobs, Internships and Company Culture - Youthall
25 farklı kategoride gençlerin oylarıyla belirlendiği “Youth Awards” 2023 sonuçları açıklandı.

Mercedes-Benz Türk Youthall Verified Badge

  • Automotive
  • ·
  • 3181 follower

About Us

Türkiye’de otomotiv sanayinin temellerinin atıldığı 1960’lı yıllarda başladı hikayemiz. Tutkulu bir ekibin çalışmaları sonucunda, Daimler-Benz AG’nin %36 ortaklığı ile Otomarsan unvanıyla 1967 yılında küresel bir deneyimi Türkiye’ye taşıdık. İstanbul Otobüs ve Aksaray Kamyon Fabrikalarımız ile bu deneyimi Türkiye’den dünyaya ihraç edilen bir başarı öyküsüne dönüştürdük. 2020 yılına kadar Mercedes-Benz marka hafif ticari araçların ve Daimler AG çatısı altındaki tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını gerçekleştirdik. 1 Ocak 2020 itibarıyla ana şirketimiz Daimler AG’nin tüm dünyada başlattığı yeni yapılandırma süreci ile birlikte Kamyon ve Otobüs gruplarından sorumlu olarak Daimler AG çatısı altında yasal bağımsızlığı olan “Daimler Truck AG” şirketi altında faaliyetlerimize devam ettik. 01.12.2021 itibarıyla da küresel olarak tamamen yasal bağımsızlığı olan “Daimler Truck AG” şirketi altında Kamyon ve Otobüs gruplarından sorumlu olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bugün 1 milyar avroyu aşan yatırım hacmiyle Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biri olarak 6.400’ü aşkın çalışanımızla tutkulu hikayemiz devam ediyor.

İstanbul Hoşdere Fabrikası’nda şehirler arası ve şehir içi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üretiyoruz. Tüm dünyaya mühendislik ihraç ettiğimiz Aksaray ve Hoşdere AR-GE Merkezlerimiz ile ana şirketimiz Daimler Truck AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturuyoruz.

Geleceği bugünden şekillendir!

 

Fikir ve önerilerimizi özgürce paylaşabildiğimiz bir ortamda çalışıyoruz. Şeffaf ve herkesi kapsayıcı bir atmosfer yaratıyoruz.  Sosyal sorumluluk bilinciyle projelerde yer alıyoruz. Kültür ve sanatın farklı alanlarındaki iş birliklerimizle geleceği birlikte şekillendiriyoruz. Başarılarımızı ödüllendiriyor, başarısızlıklarımızdan ders çıkarıyoruz. Çeşitliliğin gücüne inanıyor, toplumsal cinsiyet eşitliğini her alanda destekliyoruz.

Burası bir şirket olmanın ötesinde bir okul gibidir. PEP Uzun Dönem Stajı ve MBT Summer Stars Yaz Stajı programlarıyla iş hayatını gerçek projeler üzerinde deneyimleyen öğrencilerimiz, potansiyel çalışanlarımız olarak aramıza katılma fırsatı bulurlar.

 

Şirket Kültürü ve Ofis Hayatı 

Şirketin kampüs ortamında kendimizi geliştirme ve her gün yeni şeyler öğrenme fırsatı buluyoruz. Sosyal odalarımızda güne kısa bir ara verip soluklanıyor, iş çıkışında da yorgunluğumuzu spor salonlarımızda farklı aktivitelerle atıyoruz. İş ve özel hayat dengesini hibrit ve esnek çalışma modelimiz sayesinde kendimiz ayarlıyoruz. En önemlisi de işimizi hep tutkuyla, saygıyla, dürüstlük ve disiplinle yapıyoruz.

Video

Mercedes-Benz Türk has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in Mercedes-Benz Türk?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.

Mercedes-Benz Türk has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Mercedes-Benz Türk?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.