FANUC Türkiye Jobs, Internships and Company Culture - Youthall
We started the #seninleyiz for the young people affected by the earthquake to continue their business life and participate in employment. [TR]

FANUC Türkiye

  • Automation
  • ·
  • 34 follower

About Us

FANUC kurucusu Dr. Seiuemon Inaba'nın sayısal kontrol (NC) konseptine öncülük ettiği şirket, 1956 yılındaki kuruluşundan itibaren dünya çapındaki imalat devriminin en ön sırasında yerini almıştır. Dr. Inaba, ilk elektrikli darbe motorunu icat ederek bunun için sayısal bir kontrol programlayıp onu bir makine takımına koymuş ve böylelikle 1950'lerin sonlarında tek bir makine parçasının otomasyonundan ileriki yıllarda tüm üretim hattının otomasyonuna evrilmiş bu çığır açan gelişmeyi başlatmıştır.
Daima otomasyonun sınırlarını genişletmeye, üretkenliği artırmaya ve maliyetleri düşürmeye çalışan Dr. Inaba ve ekibi, bunun ardından makine takımını yüklemekte aynı prensipleri kullanan bir robot geliştirmiştir. Dr. Inaba'nın çalışması sayesinde dünya genelindeki diğer imalatçılar ve mühendislik şirketleri de bu teknolojiden faydalanmış, maliyetleri düşürmüş ve üretkenliği artırmıştır.
FANUC, 70'li ve 80'li yıllar arasında fabrikalarda yerini almış ROBOCUT, ROBODRILL ve ROBOSHOT gibi dünya lideri ürünleri sayesinde gittikçe artan geniş bir uygulama ve müşteri yelpazesine optimize çözümler sağlayabilmiştir. FANUC şirketi, Japonya'da NC makine takımları ve robotlara sahip otomatik bir fabrikayı kurup çalıştıran ilk şirket olmuştur.
FANUC, kuruluşundan sonraki 60 yıl içinde dünya genelinde  kurulu 22,5 milyon ürüne ve 263 FANUC iştirakinde 7000’den fazla çalışana sahiptir. 3,7 milyon CNC kontrolü ve 500.000 robotuyla fabrika otomasyonu alanında dünyanın lider imalatçılarından biridir. Ancak bir şey hiç değişmemiştir: O da FANUC'un otomasyon sınırlarını genişletmek ve müşterilerine imalat süreçlerini optimize etmelerinde yardımcı olmak konusunda sergilediği içten bağlılıktır.
Detaylı bilgi için Websitemizi ziyaret edin - http://www.fanuc.eu/tr/tr

FANUC Türkiye has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in FANUC Türkiye?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.

FANUC Türkiye has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in FANUC Türkiye?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Your career starts here.

Start a new career with the free profile you create.

Get Started
FANUC Türkiye hasn't published any articles yet. Follow the company, be the first to know when the article is published.

Are you interested in FANUC Türkiye?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.