Oyak Renault ORVILLE

Oyak Renault

Applications have not started yet.

Talent Program Details

1. ORVILLE nedir?

Kariyer yolculuklarına ilk adımlarını Oyak Renault ile başlamak isteyen üniversite öğrencilerine yönelik eğlence, yaratıcılık, teknoloji ve takım çalışması ile dolu deneyimler sunan genç yetenek programlarının ismidir.

- Dünyamızı geliştiren sen olmak istiyorsan,

- Dünyayı oyun alanın yapmaya hevesliysen,

- Diğerleriyle eğlenip, düşünüp, üretip ve hayatı paylaşmaktan hoşlanıyorsan,

- Düşüncelerini her konuda açıkça paylaşacak kadar özgürsen,

ORVILLE tam sana göre.

 

2. ORVILLE adı nereden geliyor?

ORVILLE ismi 2018 yılında ilk defa üniversite yaz stajı programının tasarımında kullanıldı. Staj programının içeriğindeki gelişim ve keşfetme fırsatlarıyla bir oyun deneyimini sağlanmaya çalışıldı.

Programın ismi belirlenirken de bu oyun deneyiminden ilham alındı. ORVILLE’in “OR” u Oyak Renault’un kısaltmasından geliyor. “VILLE” ise genç yeteneklerin aşina olduğu oyun isimlerini çağrıştırması nedeniyle seçildi. Sonuç olarak bir yaz dönemi boyunca zorunlu stajlarını Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda yapan öğrencilere bir oyun deneyimi sağlanmış olundu.

2019 yılı itibariyle Oyak Renault’un üniversite öğrencilerine sunduğu bir diğer program olan part-time proje stajı programı da ORVILLE 4 Seasons olarak ORVILLE markası altında yerini aldı. 2020 yılının son çeyreğiyle birlikte 13 farklı genç yetenek programı ORVILLE çatısı altında birleştirildi.

3. Yenilenen ORVILLE’de neler var?

Yenilenen ORVILLE genç yetenek programları dört ana süreç ve bu süreçlere bağlı programlardan oluşuyor.

Hadi gelin bu programları tek tek inceleyelim ve sana uygun olanları belirleyelim.

3.1: Ana Süreçler

 • 3.1.1: ORVILLE Campus

Oyak Renault’nun üniversite öğrencileri, kulüpler ve gençlik ajanslarıyla birlikte düzenlediği ve pandemiyle birlikte tamamen dijitalleşerek devam eden temas noktalarındandır. 2020 yılında birçoğu dijital ortamda gerçekleşen 33 etkinlik sayesinde 14.000’den fazla üniversite öğrencisiyle bir araya gelindi. 2021’in sadece ilk yarısında ise 25’ten fazla dijital etkinlikle 20.000’den fazla öğrenciye ulaşılması planlanıyor.

Benim için neler var?

Oyak Renault’da yer alan çalışanların katılımıyla gerçekleştirilen şirket tanıtımları, dijital çay sohbetleri, panel oturumları gibi etkinliklerle Oyak Renault ve Otomotiv sektörünü yakından tanıyıp ilham verici kariyer hikayelerini dinleyebilirsin,

Mülakat simülasyonları, vaka analizleri, ekspres mentörlük gibi etkinliklerle kariyer gelişimine katkıda sağlayacak deneyimler elde edebilirsin.

 

 • 3.1.2: ORVILLE Summer

Üniversite öğrencileri zorunlu yaz stajlarını Oyak Renault’da ORVILLE Summer programında tamamlayabiliyor. ORVILLE Summer 2020 yılında pandemi nedeniyle yarı dijital bir programa dönüştürüldü. Yarı dijital bu programa yönelik öğrencilerin de geribildirimleriyle birlikte 2021 yılında da yarı dijital olacak şekilde tasarlandı.

Benim için neler var?

ORVILLE Summer kapsamında 4 haftalık kısa dönem ve 10 haftalık uzun dönem programlar bulunuyor. Bu programlar kapsamında:

- Türkiye'nin en büyük otomobil üreticisi olan Oyak Renault'yu keşfedebilirsin,

- Birçok kişisel gelişim ve teknik eğitime katılabilirsin,

- Haftalık çay sohbetleri ile yöneticilerin ilham verici deneyimlerini dinleyip rahatça aklındaki soruları sorabilirsin,

- Oyak Renault profesyonelleriyle birlikte gerçek projeleri deneyimleyebilirsin,

- ORVILLE Agile Marathon programıyla birlikte Dijitalizasyon, Sürdürülebilirlik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi konularda proje ekibine dahil olup çevik yöntemlerle projeler tasarlayabilirsin,

- ORVILLE Coaching programıyla kariyer planlama ve kişisel gelişim konularında destek alabilirsin,

- ORVILLE Learning Hub ve Womenspire programlarına dahil olabilirsin.

Hangi alanlarda çalışabilirim?

ORVILLE yaz stajı programında Oyak Renault’da bulunan tüm iş alanlarında görev alabilirsin.

Üretim, Kalite, Lojistik, Satın Alma, Mühendislik, Bilgi Sistemleri, Finans, İnsan Kaynakları, Genel Hizmetler, İletişim, Kurumsal İlişkiler

Kimler başvurabilir?

 - Üniversite öğrencisiysen,

 - Profesyonelliğe adım atmadan önce otomotiv sektörünü keşfetmek istiyorsan,

 - Eğlenceli ve öğretici bir deneyim fırsatı arıyorsan,

 - İngilizce bilgine güveniyorsan başvuru yapabilirsin.

Başvuru ve değerlendirme süreçleri nasıl işliyor?

Başvurular her yıl şubat ayında başlıyor. 6 haftalık başvuru sürecinin ardından ORVILLE Summer’a katılacakları belirlemek adına değerlendirme süreci başlıyor. Bu değerlendirme sürecinin içerisinde Sözel, Sayısal ve İngilizce Test ve video mülakat bulunuyor.

Nereden Başvurabilirim?

Başvurunu web sitemizde ve Instagram hesabımızdan yer alan linkten yapabilirsin. Duyurulardan haberdar olmak için sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutma.

 

 • 3.1.3: ORVILLE 4 Seasons

ORVILLE 4 Seasons, lisans veya yüksek lisans/doktora öğrencilerinin öğrenim hayatlarını sürdürürken yarı zamanlı olarak Oyak Renault’yu deneyimleyebilmelerine olanak sağlayan genç yetenek programıdır. Bu programa katılanlar 11 aya kadar haftanın en az üç günü Oyak Renault’da gerçek projelerde çalışarak geleceğin mobilite çözümlerini birlikte geliştiren ekiplerin bir parçası olabiliyorlar. Bu sayede profesyonelliğe adım atmadan önce otomotiv sektörünü keşfedebiliyorlar.

Benim için neler var?

- Oyak Renault profesyonelleriyle birlikte gerçek projeleri deneyimleyebilirsin,

- Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi olan Oyak Renault’yu keşfedebilirsin,

- Birçok kişisel gelişim ve teknik eğitime katılabilirsin,

- Çalıştığın süre boyunca aylık tam asgari ücret kazanabilirsin

Hangi alanlarda çalışabilirim?

ORVILLE 4 Mevsim Proje Stajı dahilinde Oyak Renault’da birçok alanda fırsatla karşılaşabilirsin.

Üretim, Kalite, Lojistik, Satın Alma, Mühendislik, Bilgi Sistemleri, Finans, İnsan Kaynakları, Genel Hizmetler, İletişim, Kurumsal İlişkiler,

Kimler başvurabilir?

- Üniversitede üçüncü veya dördüncü sınıfta ya da yüksek lisans öğrencisiysen,

 - Haftada minimum 2,5 gün çalışabilecek boşluğun varsa,

 - Minimum 4 Maksimum 11 aylık çalışma süresine uyum sağlayabiliyorsan,

 - Profesyonelliğe adım atmadan önce otomotiv sektörünü keşfetmek istiyorsan,

 - Eğlenceli ve öğretici bir deneyim fırsatı arıyorsan,

 - İngilizce bilgine güveniyorsan başvuru yapabilirsin.

Başvuru ve değerlendirme süreçleri nasıl işliyor?

ORVILLE 4 Seasons proje stajı programının seçim süreci standart beyaz yaka işe alım sürecine çok yakın. Yıl içerisinde proje stajyeri ihtiyacı oluştuğunda Linkedin ve Kariyer.net gibi platformlarda ihtiyaca yönelik spesifik ilanlar çıkılıyor. Bu ilanlara gelen başvurular incelendikten sonra sırasıyla ön görüşme, video mülakat, kişilik envanteri ve yüz yüze/online mülakatlar gerçekleşiyor. Tüm bu aşamaların sonucunda süreci olumlu tamamlanan aday ile aylık tam asgari ücret ve şehir dışından gelen öğrencilere yönelik taşınma/barınma yardımını içeren belirli süreli bir iş sözleşmesi imzalanıyor.

ORVILLE 4 Seasons programına seçilmek için kriterler neler?

4 Seasons işe alım sürecimizde en önemli kriterler öğrenciliğin devam etmesi, iyi seviyede İngilizce bilmen, haftada 2.5 gün çalışabilecek olman ve 4 Maksimum 11 aylık çalışma süresine uyum sağlayabilmen. Eğer bu kriterleri sağlıyorsan işe alım sürecine dahil olabilirsin.

İşe alım sürecinde ise Renault Way olarak adlandırdığımız çalışma ilkelerimize ne kadar uyum sağladığını değerlendiriyoruz.

Renault Way ilkelerine ulaşmak için bu linki kullanabilirsin: oyak-renault.com/renault-way

 

 • 3.1.4: ORVILLE Scholar

Üniversitelerle iş birliği kapsamında yapılan programlar ORVILLE Scholar dahilinde gerçekleşiyor. Bu kapsamda bitirme tezi ve projeleri, üniversite derslerine konuşmacı olarak katılım, TEYDEP&TÜBİTAK projeleri, üniversitelerle yapılan iş birliği protokolleri, start-up’larla iş birlikleri gibi süreçler takip ediliyor.

 

3.2: PROGRAMLAR

Yenilenen ORVILLE genç yetenek programlarında yıl içerisinde farklı zamanlarda gerçekleşen tematik etkinlik ve programlar da bulunuyor.

 

 • 3.2.1: ORVILLE Agile Marathon

ORVILLE Agile Marathon programıyla birlikte Dijitalizasyon, Sürdürülebilirlik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi konularda proje ekipleri oluşturup çevik yöntemlerle projeler tasarlayabilme fırsatı yakalayabilirsin.

ORVILLE 4 Seasons, ORVILLE Summer programlarına devam edenler gönüllü olarak bu programa katılabiliyorlar.

 

 • 3.2.2: ORVILLE Womenspire

Oyak Renault tarafından ORVILLE Womenspire markası altında Otomotiv endüstrisinde kariyer konusunda tutkulu olan geleceğin kadın çalışanlarının gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan seminer, panel, mentörlük gibi birçok program sunuluyor.

Yıl içerisinde farklı zamanlarda gerçekleşen bu etkinliklere diğer ORVILLE genç yetenek programlarına dahil olanların yanında dileyen tüm üniversite öğrencileri başvurabiliyor.

 

 • 3.2.3: ORVILLE Learning Hub

Oyak Renault Eğitim Enstitüsü iş birliğiyle hazırlanan ve Oyak Renault’nun gelişim fırsatlarını genç yeteneklerle paylaşmayı hedeflediği ORVILLE Learning Hub etkinliği genç yeteneklere güz ve bahar olmak üzere her sömestr farklı bir temada özel hazırlanmış gelişim aktiviteleri sunuyor.

 

 • 3.2.4: ORVILLE Coaching

ORVILLE 4 Seasons ve ORVILLE Summer programına dahil olan üniversite öğrencileri kariyer planlama ve kişisel gelişim gibi konularda Oyak Renault’daki profesyonellerden birebir ve grup halinde koçluk desteği alabiliyorlar.

 1. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Yusuf Gürgan
  Galatasaray Üniversitesi

  Oyak renault otomobil fabrikalarında 40 iş günü süresince staj yaptım. Oldukça keyifli ve öğretici bir stajdı. Yaşadığım en iyi staj deneyimiydi.

 2. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Zafer Dere
  Dokuz Eylül Üniversitesi

  Merhabalar, Dokuz Eylül üniversitesi işletme bölümü 4.sınıf öğrencisiyim.Otomobillere ilgi duyan biri olarak, zorunlu staj gereksinimim olmadığı halde kendi özelliklerime en uygun olarak düşündüğüm üretim alanında staj yapmak isterim.

 3. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Aleyna Sümer
  Dokuz Eylül Üniversitesi

  Merhaba. Dokuz Eylül Üniverstesi İİBF işletme 4. sınıf öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insan kaynakları alanını öğrenmek için staj yapmak istiyorum.

 4. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Furkan Sağlam
  Bursa Teknik Üniversitesi

  Merhaba, Bursa Teknik Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik 3.sınıf öğrencisiyim. Kurumunuzda staj yapmak isterim

 5. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Emirhan Doğandemir
  Karadeniz Teknik Üniversitesi

  Öncelikle 2. Sınıflara da şans tanınması gereçekten mutlu edici , Oyak Renaultta bir 2.Sınıf olarak stajımı gerçekleştirmek çok isterim

 6. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Güldenur Yavuz
  Fırat Üniversitesi

  Merhaba, Fırat Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Alanımda kendimi geliştirmek ve Oyak Renault bünyesinde tecrübe edinmek isterim. İyi çalışmalar dilerim.

 7. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Sezer Kurt
  Pamukkale Üniversitesi

  Merhabalar, Pamukkale Üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. Otomotiv Mühendisliği okuyorum. Kurumunuzda staj yapmayı çok isterim.

 8. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Uğurcan Becet
  Yıldız Teknik Üniversitesi

  Merhaba, Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Alanımda kendimi geliştirmek ve Oyak Renault bünyesinde tecrübe edinmek isterim.

 9. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Rumeysa Tosun
  Uludağ Üniversitesi

  Uludağ Üniversitesi İngilizce Ulaslararası İlişkiler 1. sınıf öğrencisiyim. Oyak Renault staj yapmak istediğim firmaların başında geliyor, bu fırsatı sunduğunuz için teşekkürler.

 10. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Melda nur Alp
  Uludağ Üniversitesi

  Uludağ üniversitesi pazarlama bölümü 1. Sınıf öğrencisiyim Oyak Renault staj yapmak istediğim bir firma. Burada yaz stajımı yapmayı çok isterim teşekkürler.

 11. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Fatih Atalay
  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

  Merhabalar. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Makine Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Sizlerle beraber staj yapmak ve sizin tecrübelerinizden faydalanarak kendimi geliştirmeyi çok isterim.

 12. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Ceren Bilgi
  Dokuz Eylül Üniversitesi

  Merhaba,ben programa başvuru yapmaya çalışıyorum ama sistemde gözükmüyor bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

 13. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Cem Yılmaz
  Akdeniz Üniversitesi

  Merhaba, Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.Sınıf öğrencisiyim. Sizlerle beraber staj yapmak ve kendimi geliştirmeyi çok isterim.

 14. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Şevval Ayça Ay
  Uludağ Üniversitesi

  Merhaba, Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler 2. sınıf öğrencisiyim. Öncelikler ikinci sınıf öğrencilerine bu şansı tanıdığınız için teşekkür ederim. Oyak Renault'ta bu yaz staj yapmayı hedefliyorum. Umarım staj programınızı deneyimleme fırsatım olur.

 15. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Atakan KAYA
  Osmangazi Üniversitesi

  Merhaba ben Atakan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencisiyim. İlanda bahsedildiği üzere Renault Way'i deneyimlemek ve özellikle de Cinsiyet Eşitliği üzerine olan projelerinizde yer almak isterim.

 16. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Batın Sefa Ayta
  Piri Reis Üniversitesi

  1. sınıfım ama çalışmak gerçekten çok isterim

 17. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Duygu Bayrak
  Sakarya Üniversitesi

  I am Duygu Bayrak. I am a 3rd grade student at Sakarya University, Department of Mathematics. I intend to combine the theoretical education infrastructure I received at the university with the practical knowledge I will gain in the internship training I want in your company. Since I want to continue my career in data analysis after graduation, I make sure that the elective courses I have taken since the second year are on informatics and programming. I am also working on phyton and continuing to attend database (sql) course. In my social life, I am a member of the management team of a university club with about 3000 members and carry out social responsibility projects with our club members. Based on the feedback of my teammates, I can say that I have the characteristics of being responsible, high communication skills, flexibility and adaptation to multicultural teams. As someone who is open to learning and loves to work, I think that I will gain more experience by reinforcing what I learned during my internship and improve myself while adding contribute to your company. Thank you for your attention. I present my application for your evaluation. Sincerely, Duygu Bayrak

 18. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Sude Görücü
  Hacettepe Üniversitesi

  Hacettepe Üniversitesi istatistik bölümü 1. sınıf öğrencisiyim Oyak Renault'un yaz stajını deneyimlemeyi çok isterim.

 19. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Ceren Tastemir
  Celâl Bayar Üniversitesi

  Hi, my name is Ceren. I'm studying business administration in English at Celal Bayar University. I'm first year and I want to gain expeerience by doing volunteer internships. I would love to work with you.

 20. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Ece Ceyhan
  Sakarya Üniversitesi

  Merhaba, Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Alanımda kendimi geliştirmek ve Oyak Renault bünyesinde tecrübe edinmek isterim.

 21. Oyak Renault ORVILLE - User Image
  Gizem Bumin
  Bilkent Üniversitesi

  çok güzeldi her şey için çok teşekkür ederim.

Rate a Program

Talent Score
Reviewed by 47 people.
Review

Detaylar

 • Application Term
  February
  March
 • Who Can Apply?
  2nd Grade
  3rd Grade
  4th Grade
 • Working Locations
  Bursa