Ucuzabilet Jobs, Internships and Company Culture - Youthall

Ucuzabilet

  • Tourism
  • ·
  • 11 follower

About Us

 

Bir Etstur markası olan Ucuzabilet, “Ucuz uçak bileti satın almanın en kolay, hızlı ve zahmetsiz yolu!” sloganıyla 2006 yılında hizmet vermeye başladı. Ucuzabilet, hem yurt içinde hem de yurt dışında farklı hava yollarının uçak seferlerini tek bir ekranda inceleme imkanı ile kurulduğu günden bugüne ucuz uçak bileti arayışına kolay ve hızlı bir çözüm sunuyor. Yurt içi ve yurt dışı hava yolu şirketlerine ait; her şey dahil gidiş-dönüş uçak bileti paketleri, promosyonlu biletler ve kampanyalar sitenin kullanıcılara sunduğu olanaklar arasında yer alıyor. Uçak biletinin yanı sıra otel rezervasyonu hizmeti de sunan Ucuzabilet’te; Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulmak mümkün.

 

Ucuzabilet.com’un mobil uygulaması da bulunuyor. Yolculuk bilgileri ile kalkış ve varış noktaları hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan özgün içeriği ve modern tasarımıyla ucuzabilet.comucuz uçak bileti ve avantajlı otel rezervasyonu hizmetleri ile seyahat severlerin hayatını kolaylaştırıyor.

 

As an Etstur brand, Ucuzabilet started providing service in 2006 with the slogan “The easiest, fastest and effortless way of buying cheap flight tickets!”. Ucuzabilet provides the easiest and fastest solution for the search of cheap flight tickets since its establishment with the possibility to view the flights of different airlines both domestic and abroad on a single screen. All-Inclusive round-trip ticket packages, promotional tickets and campaigns for domestic and foreign airlines are among the facilities that the Site offers to its users. Providing hotel booking services as well as flight tickets, Ucuzabilet offers accommodation options suitable for all budgets from all over the world and Turkey.

Ucuzabilet.com has also a mobile application. With its original content and modern design providing detailed information about points of departure and arrival and passenger information, ucuzabilet.com facilitates the lives of the travel lovers with its cheap flight ticket and advantageous hotel booking services.  

Ucuzabilet has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in Ucuzabilet?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.

Ucuzabilet has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Ucuzabilet?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Your career starts here.

Start a new career with the free profile you create.

Get Started
Ucuzabilet hasn't published any articles yet. Follow the company, be the first to know when the article is published.

Are you interested in Ucuzabilet?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.