Sabancı Topluluğu Jobs, Internships and Company Culture - Youthall
Youth Awards 2024'te Oylama Heyecanı Başladı! Şirketlerin insan kaynakları ve işveren markası çalışmalarını değerlendirmek için tıklayın →
Sabancı Topluluğu

Sabancı Topluluğu Youthall Verified Badge

  • Holding
  • ·
  • 18023 follower

Yeni Nesil Kariyer Deneyimi

Yeni Nesil Kariyer Deneyimi ile 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencileri Sabancı Topluluğu şirketlerini (Akçansa, Aksigorta, Avivasa, Brisa, Carrefoursa, Çimsa, Enerjisa Enerji, Enerjisa Üretim, Kordsa, Teknosa, Temsa, SabancıDx ve Sabancı Holding) daha yakından tanıma, online eğitimler ile kendilerini geliştirme, kariyerlerine farklı bir deneyim katma ve online bir proje ile farklarını ortaya koyma imkanı yakalıyor.

Yeni Nesil Kariyer Deneyimi'ne dair tüm videolara ythl.co/SabanciYNKD linkinden erişebilirsiniz!

Big Size
1967
10.000+ Employees

Yeni Neslin Sabancı’sı Kültürü

Müşterilerin ve tüm paydaşların, ihtiyaç ve beklentilerini odağına koyan, farklı görüşlere değer veren ve kararlara geniş çaplı katılımı önemseyen, yenilikçiliğin öncüsü olan, hata yapmaktan korkmayan, bunu bir gelişim fırsatı olarak görüp, öğrenen, uzun vadeli ve sürdürülebilir değer yaratmaya odaklanan bir kültürdür.

Yeni Neslin Sabancı’sı Değerleri

Sabancı Topluluğu olarak, toplum için değer yaratma hedefiyle insanı merkeze alıyoruz.

Sabancı Topluluğu'nun sürdürülebilir başarısında en önemli gücün çalışanlar olduğunda inanıyoruz.

Cesaret, Samimiyet, Tutku, Sürekli Gelişim ve Katılım değerlerimiz ile Yeni Neslin Sabancı'sı vizyonu için ilerliyoruz.


Yeni Neslin Sabancı’sı Bizim İçin Neyi İfade Ediyor?

Yeni Neslin Sabancı’sıyla değişen eğilimlere uyum sağlayan bir iş ortamı sunuyor, yenilikçi eğitim ve uygulamalar geliştirerek çalışanlarımızın gelişimine odaklanıyor ve onlarla etkin bir iletişim kurarak kurum kültürünü içselleştirmelerini amaçlıyoruz. 

Sürdürülebilirlik bakışımızın temelinde insan sermayesi yer almaktadır. Çalışanlarımızın potansiyellerini en iyi şekilde gerçekleştirebilmelerine fırsat sağlayacak şekilde eşit, adil ve güvenli iş ortamlarıyla En Çok Tercih Edilen İşveren olma konumumu...

Read More

Sürdürülebilir bir yaşam için, öncü girişimlerle Türkiye ile dünyayı birleştiririz

93 yıl önce temelleri atılan bugünün Sabancı’sı, geçmişinden aldığı güç ve oluşturduğu kültürle, geleceğe emin adımlar atmaya devam etti, zamanın ruhunu iyi okuyarak Yeni Neslin Sabancı’sı oldu. Sabancı Topluluğu, yıllar içinde aştığı engellerden edindiği deneyimle yapısını hep güçlendirdi. Ve bu yapı, dünyada baş gösteren olağanüstü pandemi koşullarında, bu büyük topluluğun sadece ayakta kalmasını değil, büyümesini sağladı. Bu sayede Sabancı Topluluğu büyüme, getiri ve sürdürülebilirlik kavramlarının altını başarıyla ve ...

Read More

Sabancı Topluluğu olarak geleceğe yönelik taahhüt ve hedeflerimizle fırsat eşitliği ve çeşitlilik alanında öncülük etmekteyiz

Eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık ilkeleri ışığında farklı özellik ve yetkinliğe sahip çalışanlar, bizi lider yapan en önemli kaynaklarımızdan. Tüm Sabancı Topluluğu şirketleri olarak yaklaşık 60 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamaktayız.  

Sabancı Topluluğu çalışanlarının %30’unu, yöneticilerinin ise %38’ini kadınların oluşturduğu, tüm beyaz yaka çalışanlarının yaklaşık %74'ü Y kuşağından olan, gücünü farklı özelliklere ve yetkinliklere sahip nitelikli insan kaynağından alan bir grupt...

Read More

Sabancı Yetkinlik Modeli

Hem profesyoneller hem de üniversite öğrencilerinin gözünde güçlü bir işveren markası algısına sahip olan Sabancı Topluluğu, Yeni Neslin Sabancı’sı kültürüne uygun ve değerlerini yaşatabilecek yetenek alımlarını önceliklendirmektedir. 

  • Değerleri Yaşatan Yetkinlikler
  • Liderliği Oluşturan Yetkinlikler
  • Performans Geliştiren Yetkinlikler 

Sabancı Social

Sabancı’ya özel Topluluk içi dijital sosyal ağ platformu Sabancı Social Yeni Neslin Sabancı’sı vizyonu doğrultusunda Topluluk çalışanlarının birbirleriyle dijital ortamda daha fazla iletişim ve işbirliği içinde olmaları amacıyla kurulmuştur.

Sabancılılar, mobil uygulama veya web üzerinden kolaylıkla erişebildikleri Sabancı Social sayesinde, Sabancı Topluluğu ve şirketleri ile ilgili konularda güncel haberlere ulaşabiliyor, Sabancı Topluluğu’nun farklı şirketlerindeki kariyer fırsatlarını daha yakından takip edebil...

Read More

Talent Pool of Next (TP-X)

Talent Pool of Next (TP-X) Programı, Sabancı Topluluğu’nda iş hayatına yeni atılmış, yüksek potansiyelli yeteneklerin liderlik özelliklerini geliştirmeye yönelik olarak 2019 yılında tasarlanmıştır. Toplamda 3 modülden oluşan ve 1,5 yıl süren bir yolculuk olarak tasarlanan TP-X Programı’nda tanınmış eğitmenlerle webinar seansları, gelişim koçluğu ve iş simülasyonu uygulamalarının yanı sıra pek çok farklı öğrenme yöntemine yer verilmiştir. Program’dan mezun olan katılımcıların gelişiminin desteklenmesi için Pr...

Read More

SEED Genç Yetenek İşe Alım Programı

Sabancı Topluluğu olarak, ülkemize yeni yetenekler yetiştirmek üzere SEED Genç Yetenek İşe Alım Programımızı başlattık. Topluluk şirketlerimizde rotasyon ve kapsamlı gelişim fırsatları sunan Seed programı kapsamında, yüzde 51’i kadın olmak üzere 36 yeni Sabancılı aramıza katıldı. 

Team

Sabancı Topluluğu has no open job position yet. Follow the company, be the first to know when the job is published.

Are you interested in Sabancı Topluluğu?

Follow now and we will notify you when a new job arriving here.


10.000+

1967

43% 57%

38
Sabancı Topluluğu has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Sabancı Topluluğu?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.

Sabancı Topluluğu has no event yet. Follow the company, be the first to know when the event is published.

Are you interested in Sabancı Topluluğu?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.


10.000+

1967

43% 57%

38

Your career starts here.

Start a new career with the free profile you create.

Get Started
Sabancı Topluluğu hasn't published any articles yet. Follow the company, be the first to know when the article is published.

Are you interested in Sabancı Topluluğu?

Follow now and we will notify you when a new event is organized.


10.000+

1967

43% 57%

38

Working Environment

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunuyum. Kariyerime, mezun olduktan hemen sonra Avivasa’da Management Trainee (MT) olarak başladım. Yaklaşık 1,5 yıl Bilgi Teknolojileri Departmanı’nda MT olarak çalıştıktan sonra Sabancı Holding İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanlığı’na geçiş yaptım. Holding’te daha çok teknoloji ve dijital dönüşüm projelerinde yer aldım. Holding’te çalışmak, zorlu ve çok öğretici bir Master programını tamamlamak gibiydi. Mart 2020’den beri, Enerjisa BT Departmanı’nda İş Analisti olarak çalışmaktayım. Kariyerime teknoloji ve inovasyon alanında devam etmek istiyorum. Sabancı bünyesindeki farklı kariyer fırsatları, sürekli gelişimime ve hedeflediğim kariyer yolunda ilerlememe çok katkı sağladı. Bu güzel okulda, tutkuyla ve samimiyetle çalışmayı seviyorum.

Merhaba, ben Lara Kadoğlu. Bogazici Üniversitesi Kimya Bölümü mezunuyum. Sabancı Grubu’nda İnsan Kaynakları departmanında 11 ay süre ile stajyer olarak görev aldım. Bu stajım, insan kaynakları fonksiyonunun her bölümünü görmemi ve sevmemi sağladı. Daha sonra 2018 yılının sonunda grup şirketlerinden Akçansa’da Management Trainee (MT) olarak göreve başladım. Akçansa’da ilk 6 ay birçok farklı departmanda görev yaptım. Bu süre içerisinde daha önce hiç farkında olmadığım iş alanlarını öğrenme fırsatını yakalayarak olaylara farklı bakış açısı ile yaklaşmayı öğrendim. İnsana değer veren, eğitim imkanları ile sürekli geliştiren bir ailenin parçası olmaktan çok mutluyum.

Stajyer mühendis olarak başladığım Enerjisa Üretim ‘de bugün Enerjisa Üretimli olma yolculuğuma devam ediyorum. İlk iş hayatımın (“önce insan” ilkesini benimsemiş) Enerjisa Üretim’de olmasının benim için büyük şans olduğuna inanıyor, Burada mutlu çalışmanın yanısıra her geçen gün yeni tecrübeler ediniyorum. Her yeni mezun öğrenci, ilk işine istediği sektörde başlamak ister, benim de istediğim sektör enerji sektörüydü. Ne mutluki Enerjisa Üretim bana bu fırsatı verdi. Enerjisa Üretim’in daha şimdiden bana çok şey kattığı ve daha çok şey de katacağı inancındayım.

2019 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezuniyetimden sonra Teknosa’da Kategori Uzmanı olarak görevime başladım. İşim Stratejik ve Operasyonel satın alma, maksimum satışı ve karı elde edecek şekilde kampanya yönetimi ve fiyatlandırma, ürün yönetimi gibi hem yoğun hem de çok dinamik süreçlerden oluşuyor. Dolayısıyla sorumluluklarım ve bu süreçte edindiğim deneyim gelişimime büyük katkı sağladı. Bunun yanı sıra departmanlar arası ve şirketler arası projelerde sorumluluk alma fırsatı buldum. Önümüzdeki senelerde kariyerime kategori yönetimi alanında devam etmek istiyorum. Kariyerime Sabancı Holding bünyesinde yer alan çok güçlü bir şirkette, inisiyatif kullanabildiğim ve sürekli öğrenebildiğim bir çalışma ortamında başlamayı büyük bir şans olarak değerlendiriyorum. Öğrenim hayatımdan bu yana Sabancı ailesinin bir parçası olmaktan çok mutluluk duyuyorum.

Merhaba, ben Volkan Özdemir. Yeni Nesil Kariyer Deneyimi boyunca proje mentoru olarak görev aldım. Yeni Nesil Kariyer Deneyimi sonrası, arkadaşlarımızın kariyerlerindeki gelişmeleri takip ettiğimde çok gururlanıyorum. Sabancı Holding olarak aldığımız inisiyatifin arkadaşlarımızın başarısındaki karşılığını görmek paha biçilemez.

Merhaba Ben Utku Okur. 2021 yılında, Yeni Nesil Kariyer Deneyimi (YNKD)'nin uzun dönem versiyonuna dahil olmuştum. Şu anda ise Akçansa İnsan Kaynakları Fonksiyonunda İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak görev alıyorum. YNKD deneyimim sayesinde çeşitli eğitim ve gelişim fırsatlarının yanı sıra liderlerin samimi anlatımlarıyla farklı bakış açıları kazandım.

Merhaba, ben Merve Ekiz. Aksigorta'da gerçekleştirdiğim Yeni Nesil Kariyer Deneyimi süreci, bana kim olduğumuz fark etmeksizin, hepimizin çok değerli ve geleceği değiştirecek olan insanlar olduğumuzu hissettirdi. Aynı zamanda yapılan eğitimler ve gerek şirkette çalıştığım insanlar, gerek stajyer arkadaşlarım bana Sabancı'nın 5 değerini hatırlattı, öğretti ve beni geliştirdi: sürekli gelişim, cesaret, tutku, katılım, samimiyet. Yeni Nesil Kariyer Deneyimi süreci sonrasında SEED yeni mezun işe alım programına dahil oldum ve şu an Enerjisa'da Enerji Yönetim ve Analiz Uzman Yardımcısı olarak çalışmaktayım.

Merhaba, Ben Doğanay. YNKD’21 mezunuyum. Aynı zamanda YNKD stajyeri olarak başladığım Kordsa da proje mühendisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. YNKD bana öğrenci olduğum dönemlerde eşi olmayan bir çalışan deneyimi kattı. Bu program ile elde ettiğim kazanımları şuan da proje mühendisi olarak kullanmaktayım. Staj sürecimde bir çok projede çalışma fırsatım oldu. Bunlardan bazıları; Amerika da yeni kurulan fabrikamızın haftalık toplantılarını yönetme, yalın üretim çalışmaları ile üretim hattımızdaki katma değersiz adımları geliştirme ve inorganik büyüme ile yapılacak yatırımları fizibilite çalışmaları. Bahsettiğim bir çok global çalışma alanı ile proje mühendisi olarak çalıştığım ve kendime fazlaca yetkinlik kattığım bir dönem yaşadım.

Merhaba, ben Bora Aydın. İlk olarak 2020 yılında YNKD kapsamında dahil olduğum SabancıDx İleri Veri Analitiği biriminde, İş Analitiği Analisti olarak çalışıyorum. YNKD'yi benim için farklı ve özel kılan Stajyer unvanından bağımsız olarak projelerde etkin rol üstlenebilmem oldu. SabancıDx’in iş yapış modelleri ile birlikte şirket kültürü, YKND’20 tecrübemde beni etkileyen noktalar oldu.

Merhaba, ben Erdi Can İslamoğlu. 2020 ve 2021 yıllarında Yeni Nesil Kariyer Deneyimi (YNKD) programı kapsamında Aksigorta'da ve Sabancı Holding'de staj yapma imkanı elde ettim. Şu anda ise Sabancı Holding İK ekibinde, uzun dönem proje stajyeri olarak çalışıyorum. YNKD, beni Yeni Neslin Sabancı'sı kültürü ile tanıştırdı ve bana, kariyer yolculuğumda eksikliğini öncesinde oldukça hissettiğim gerçek bir iş sürecini deneyimleme imkanı verdi. Değer gördüğümü daima hissettiğim, kariyer yolculuğumda beni en iyi şekilde desteklemeye çalışan ve yeni neslin değerlerine öncelik veren bir topluluğun parçası olduğum için mutlu ve gururluyum.

YNKD kapsamında başlamış olan 6 haftalık kariyer yolculuğuma 9 aydır Kordsa’da devam ediyorum. Bunun yanında YNKD Programı ile hem Sabancı’lı liderlerle tanışma hem de Ideathon projesinde yer alma fırsatı buldum. Yeni Neslin Sabancısı kültürünün bana sunduğu fırsatlar sayesinde geleceği dair olan kaygılarımdan arınarak, daha güçlü adımlar atmaya başladım. Program boyunca verilen eğitimler, düzenlenen organizasyonlar ve bizlere verilen değerle, Sabancı ekosisteminin bir parçası olduğum için oldukça gururluyum.


10.000+

1967

43% 57%

38

10.000+

1967

43% 57%

38

10.000+

1967

43% 57%

38