Sessiz İstifa - Youthall
E-BOOK

Sessiz İstifa

Sessiz istifanın nedenlerini, çalışanların sessiz istifa döneminde aslında neyi vurgulamaya çalıştıklarını anlatırken, Türk iş dünyasının sessiz istifaya verdiği reaksiyonu ölçümlediğimiz mini anketimizin çıktılarını paylaştığımız E-book’u indirin!

Sessiz İstifa

Bir sosyal medya gönderisiyle başlayan ve kısa sürede viral olan “Sessiz İstifa” kavramı ülkemizde de gündem oldu. “Büyük İstifa” kavramının ardından konuşulmaya başlanan kavram, gerçek bir istifa olmayan, genel anlamıyla “işte en azını yapmak, yapılması gerekenler dışında hiçbir şey yapmamak, özel hayatı korumak ve daha az sorumluluk almak” olarak ifade edilen sessiz bir vazgeçiş süreci olarak tanımlanıyor.

Youthall ekibi olarak insan kaynağı tarafından konunun yansımalarını ve eğilimlerini ölçmek adına gerçekleştirdiği sessiz istifa anketinin sonuçlarını sizin için derledik. Online olarak gerçekleştirilen ve 1002 kişinin katıldığı anketin sonuçlarına göz attığımızda ise Türkiye’de gençlerin yüzde 24’ünün şu an sessiz istifa sürecinde; yüzde 46,7’sinin ise bu kavrama yatkın olduğunu gördük.

E-book içeriğimizde;

  • Sessiz İstifa Nedir?
  • Sessiz İstifanın Öncüleri Kimler?
  • Sessiz İstifa Hakkında Ne Düşünülüyor?

başlıkları tüm istatistikleriyle beraber sizi bekliyor.

Aşağıdaki butona veya buraya tıklayarak raporu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Keyifli okumalar dileriz!

Bu formu göndererek Kullanıcı Sözleşmemizi onaylıyor ve Kişisel Verilerin Korunması ve Veri Politikamız kapsamında bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer E-Booklar