ODTÜ Robot Topluluğu Youthall Verified Badge

  • Organisation étudiante
  • ·
  • 26 abonnements

À propos de nous

2000 yılında kurulmuş olan ODTÜ Robot Topluluğu, ülkemizdeki ilk robotik topluluk olma sıfatıyla insanların bu alana ilgisini uyandırmış, ardından gelen diğer üniversite topluluklarına ve organizasyonlara örnek olmuştur. ODTÜ Robot Topluluğu, robotik çalışmalarının ve her sene düzenlediği Uluslararası ODTÜ Robot Günleri’nin yanı sıra bünyesindeki Temiz Enerji Kulübü’nün ürettiği hidrojen, güneş enerjisi ve elektrik ile çalışan araçlarla alternatif enerji kullanımına dikkat çekmekte ve ilgili yarışmalarda ödüller almaya devam etmektedir. 

Geçtiğimiz senelerde ODTÜ Robot Topluluğu bünyesinde kurulan METURONE ve METUOR takımları insansız hava araçları ve model uydu alanlarında teknolojiler geliştirmek için çalışmakta, ilgili yarışmalara katılmak ve ödüller almak için faaliyet göstermektedir. Ayrıca 2015 yılında kurulan ve 2020 senesine kadar yanmalı araç kategorilerinde yarışan METU Formula Racing takımı 2021 yılında topluluğumuz bünyesine katılmıştır. Takımımız şu an kendi elektrikli Formula Student yarış aracını tasarlayıp üretmektedir. 

ODTÜ Robot Topluluğu, 2018 yılından beri düzenlediği Robotalks etkinliğiyle de robotik alanındaki konuları tanıtarak bu konularda insanları bilgilendirmektedir. Ayrıca geçen yıl düzenlediğimiz Geleceğin Atölyesi öğrencileri birbirinden farklı 3 alanda 6 şirketle buluşturan ODTÜ Robot Topluluğu’nun ilk kariyer konseptli etkinliğidir. İlk olarak 2021 yılında düzenlediğimiz Görev: Yer Altı yarışmamızın hizmet ettiği amaç ise yer altı koşullarında insanın fizikî varoluşuna ihtiyaç duymadan çeşitli görevleri tamamlayabilecek robot fikirlerinin keşfedilmesidir.

Video

ODTÜ Robot Topluluğu n'a pas encore de poste job. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand le job est publié.

Êtes-vous intéressé par ODTÜ Robot Topluluğu?

Suivez maintenant et nous vous informerons quand un nouvel emploi arrive ici.

ODTÜ Robot Topluluğu n'a pas encore d'événement. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'événement est publié.

Êtes-vous intéressé par ODTÜ Robot Topluluğu?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.

Votre carrière commence ici.

Commencez une nouvelle carrière avec le profil gratuit que vous créez.

Commencer
ODTÜ Robot Topluluğu n'a pas encore publié d'articles. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'article est publié.

Êtes-vous intéressé par ODTÜ Robot Topluluğu?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.