University4Society @TOBB ETU

08 février, ven.

Événement fermé.

 - University4Society @TOBB ETU cover photo

Détails de l'évènement

University4Society, girişimci ruha sahip olan kişilere, bulundukları çevrede yaratabilecekleri etkiyi göstermek amacıyla ortaya çıktı. Türkiye genelinde düzenlenen üniversite etkinlikleri ile Anadolu’nun her bir köşesinden girişimci ruha sahip olan üniversite öğrencilerine hayallerine ulaşmalarında eşlik eden University4Society, girişimciliğin tüm reflekslerini onlara öğretmeyi ve uygulatmayı hedefler. 3 aşamadan oluşan University4Society programı aşağıdaki şekildedir:

1. Aşama - Üniversite Etkinlikleri: Türkiye'nin her bölgesinde düzenlenen üniversite etkinliklerine girişimci olmak isteyen üniversite öğrencileri katılır. Standart bir üniversite etkinliği girişimciler, mentorlar, eğitimciler ve jürilerden oluşur. Etkinliğin ilk günü iş fikri olan girişimciler sunumlarını yapar, en iyi iş fikirleri oylama ile seçilir ve iş fikri seçilen girişimciler kendilerine ekip oluşturur. Ekipler 48 saat boyunca 3 temel eğitimden geçer: İş Modeli Kanvas, Tasarımsal Düşünce ve Yatırımcıya Sunum. Her eğitim uygulamalı olarak gerçekleştirilir ve bu süreçlerde mentorlar ekiplere yardımcı olur. Etkinliğin son günü ise ekipler çalışmalarını jürilere sunar ve en başarılı ekipler bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanır.

2. Aşama - Hızlandırma: Ekiplere, çalıştıkları sektörlerde deneyimli mentorlar atanır ve 3 ay süren, 3 aşamalı hızlandırma süreci başlar. Bu süreçte girişimciler sırasıyla Müşteri Yakalama, Küresel Düşünme ve Kilit Partnerler Bulma, ve İş Planı ve İlk Ürün Oluşturma üzerine mentorlar eşliğinde çalışır. Mentorlarını dinleyen, direktifleri uygulayan ve pes etmeyen ekipler bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanır.

3. Aşama - Büyük Final: Girişimciler, girişimcilik ekosisteminin önde gelen kişileri ve yatırımcılar ile birebir görüştürülür, çalışmalarına profesyonel bakış açısı katmayı öğrenir. Sunum konusunda çeşitli eğitimlerden geçen girişimcilerden öne çıkanlar izleyici kitlesi karşısında sunum yapma fırsatı yakalar. Son aşamaya gelen girişimcilerin hepsi yollarına devam etmeleri adına çeşitli ödüller alırken, her biri University4Society ailesinin kalıcı bir parçası olarak düzenli gelişimlerine devam ederler.