The Art of Leadership - The Raft of Medusa

29 mars, mar.

Événement fermé.

Marmara Üniversitesi Liderlik ve Yönetişim Kulübü - The Art of Leadership - The Raft of Medusa cover photo

Détails de l'évènement

The Art of Leadership - The Raft of Medusa nedir? 

Afrika açıklarında yol alan bir Fransız donanma gemisi olan Medusa, 2 Temmuz 1816 tarihinde Moritanya’da kıyıya oturdu. Üç günlük kurtarma çabalarının ardından tayfa ve yolcular geminin altı küçük sandalıyla kurtulmaya çalıştı. Ancak 400 kişiyle yola çıkmış olan gemi, sadece 250 kişiyi kurtarabilecek kapasitede sandala sahipti. Sonuç olarak, 146 erkek ve 1 kadın ağaçtan yapılmış bir sala bindi. Sadece bir paket bisküvi, iki fıçı su, birkaç fıçı şarap olan salda insanlar 13 gün boyunca cehennemi yaşadı. Şartların güçlüğü, saldakilerin sıkça kavga etmesine; kimilerinin denize atılmasına kimilerinin kendini denize atmasına ya da canlı canlı yenmelerine sebep oldu. Nihayet saldakiler kurtarıldığında sadece on beş kişi kalmıştı. Zorlu bir yolculuk olan kariyerimizde tıpkı Medusa’nın Sal’ı gibi bir yaşam savaşı içerisindeyiz. Bu savaş içerisinde zayıf olanlar çökmüşken hem fiziksel hem de psikolojik olarak güçlü olanlar, değişen dünya şartlarına uyum sağlayabilenler, kendi motivasyonlarını kendileri sağlayabilenler ayakta kalıyor. Fiziksel olarak şartlar aynı olmasa da psikolojik olarak aslında hepimiz Medusa’nın salındayız. Peki bu durumda insanlar duygusal dayanıklılıklarını nasıl korumalı? Sağlıklı kararlar verebilmek için nelere dikkat etmeliyiz? Psikolojik olarak hayatta kalabilmek için değişen dünya ekolüne nasıl uyum sağlamalıyız? Ve en önemlisi bu savaşı kendi lehimize nasıl çevirebiliriz?

 

Etkinliğin amacı nedir?  

Liderlik ettikleri ekipleri fiziksel ve mental olarak toparlayabilen liderlerin, firmalarını ayakta tutup ileriye götürebilen yöneticilerin, krizler esnasında tek başına büyük riskler alarak başarıya tutunan girişimcilerin hikayelerini ve öğütlerini konu alarak geleceğin liderlerine yol göstermeyi amaçlamaktadır.

 

Etkinliğin hedef kitlesi nedir? 

Değişen dünya şartlarına uyum sağlamak, zor koşullar altında ekiplerine liderlik etmeyi öğrenmek isteyen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri davetlidir.

 

Etkinliğimiz ücretli mi ?

Etkinliğimiz kayıt yaptıran herkese açıktır ve ücretsizdir. 

 

 

 

*Katılımcılarımıza E-Sertifika verilecektir.

 

*Çekilişlerimizi @lgcmarmara Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

Program

Speaker Photo
{$ speaker.humanReadableStartHour $} - {$ speaker.humanReadableEndHour $}
{$ speaker.fullName $}