TEDxAlsancak

04 mai, ven.

Événement fermé.

 - TEDxAlsancak cover photo

Détails de l'évènement

TEDxAlsancak birbirinden değerli 10 konuşmacıyı

 4 Mayıs’ta İzmirlilerle buluşturuyor!

İzmirliler tarafından heyecanla beklenen TEDxAlsancak etkinliği 4 Mayıs’ta İzmir Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda birbirinden değerli 10 konuşmacının katılımıyla gerçekleşecektir. 'Yolculuk Nereye?' teması dahilinde gerçekleşecek olan TEDxAlsancak'ta dünyada ve hayatımızda yaşanan gelişmeler farklı bakış açılarıyla ele alınacaktır. Alanında uzman kişiler tarafından verilecek fikirlerle karşımıza çıkabilecek zorluklar hakkında bilgi sahibi olmak ve hayatımızdaki hızlı dönüşümlere uyum sağlayarak onları birer fırsata dönüştürebilmenin yolları aranacaktır. 

Etkinliğin moderatörlüğünü ise motivasyonel konuşmacı, eğitimci, yazar ve oyuncu kimliğiyle tanınan Mehmet AUF yapacaktır.

TED, 'paylaşmaya değer fikirler' sloganıyla yola çıkan, alanında uzman konuşmacıların yenilikçi fikirlerini, uzunluğu genelde 18 dakikayı aşmayan konuşmalar aracılığıyla yaymayı amaçlayan, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Dünyayla ilgili derin bir anlayış aramakta olan, her disiplinden ve kültürden insanı kucaklayan küresel bir topluluk olan TED, fikirlerin gücüyle tutumların, yaşamların ve sonuçta dünyanın değişeceğine derinden inanmaktadır.

TED gibi etkinliklerini herkese erişilebilir kılmak ve paylaşılmaya değer fikirlerin olabildiğince fazla insana ulaşabilmesini sağlamak adına TED, bu formattaki etkinlikleri kendi bünyesinde düzenleyebilmeleri için bağımsız organizatörlere TEDx lisansı sağlamaktadır. Bu lisans dahilinde organizatörler, TED'in belirlediği kurallar çerçevesinde kendi etkinliklerini düzenleyebilmekte ve TED'in felsefesini dünyanın her yanında yaşatma imkânı bulmaktadırlar. Etkinlik formatı olarak TED'e çok benzer düzenlenen bu etkinliklerde yapılan konuşmalar, resmi bir TEDxTalks sayfasında yayınlanıp yine gönüllüler tarafından altyazıları hazırlanarak dünya çapında izleyici bulmaktadır.

TEDxAlsancak, TED’in ideallerini benimseyen gönüllüler tarafından düzenlenen bir konferanstır. Her yıl düzenlenecek olan bu konferanslarda amaç, alanında uzman kişilerin bir araya gelip düşüncelerini, tecrübelerini ve projelerini paylaşıp katılımcılarla birebir etkileşime geçebileceği bir ortam yaratmaktır. Sadece konuşmalarıyla değil aynı zamanda konuşmalar arasındaki sahne performanslarıyla da öne çıkan TEDxAlsancak, Türkiye'deki en prestijli TEDx konferanslarından biri olmayı hedeflemektedir.

4 Mayıs'ta gerçekleşecek etkinlik, İzmir’in en büyük TEDx etkinliği olmakla birlikte, Türkiye’nin de en büyük TEDx etkinliklerinden biri olacaktır.

TEDxAlsancak’ın açıklanan konuşmacıları arasında İrfan Değirmenci, Ahmet Mümtaz Taylan, Cem Mumcu, Hande Çilingir, Uğur Batı, Oytun Erbaş, Büşra Sanay gibi değerli isimler bulunmaktadır. Değerli keman sanatçısı Ceren Aksan ise canlı sahne performansı sergileyecektir.

TEDxAlsancak 2018’in konuşmacıları açıklanmaya devam ediyor. TEDxAlsancak 2018'i takipte kalın!