Satir Dönüşümsel Sistematik Terapi Modeli Eğitimi - Youthall
Depremden etkilenen gençlerin iş hayatına devam etmeleri ve istihdama katılmaları için #seninleyiz seferberliğini başlatıyoruz.

Satir Dönüşümsel Sistematik Terapi Modeli Eğitimi

04 décembre, dim.

Événement fermé.

Bi'Şey Seans Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi - Satir Dönüşümsel Sistematik Terapi Modeli Eğitimi cover photo

Détails de l'évènement

Bi’Şey Akademi’nin 4 Aralık Pazar Günü Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti ve Eğitimci Sibel Erenel ile gerçekleştireceği ” Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi Modeli Eğitimi ”ne katılmak için hazır mısınız?

 

Virginia Satir’in geliştirdiği Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi Modeli insancıl, varoluşçu, sistemik (hem iç ruhsal hem de etkileşimsel sistemlerle çalışılan), yaşantısal (kişinin duygular, özlemler ve beden belleğini de kapsayan olayın etkisini terapide ‘şimdi ve burada’ yeniden yaşayarak değişimin sağlandığı), olumlu seçeneklere odaklanılan ve değişim odaklı bir modeldir.

 

Bu eğitimde, Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti ve Eğitimci Sibel Erenel tarafından Satir Dönüşümsel Sistemik Terapi Modeli’nin ana unsurları paylaşılacaktır. Katılımcılar Virginia Satir’in modeli içerisinde yer alan buzdağı modeli, yaşam enerjisi-ayakta kalma enerjisi ve dönüşümsel değişimin beş temel unsuru hakkında bilgilenirken bir yandan da bu modeli yaşantısal tekniklerle deneyimleme imkanı bulacaktır.

 

Seminerin bir diğer amacı, katılımcıların hem kendi kişisel gelişimlerine uygulayabilecekleri hem de mesleki bilgi ve becerilerine ekleyebilecekleri kazanımlar elde etmeleridir.

 

Eğitime; 3.sınıf ve 4.sınıf pdr, psikoloji, psikiyatrist ve sosyal hizmet öğrencileri ve mezunları katılabilmektedir.