RÜZGAR GÜNLERİ '19

12 mars, mar.

Événement fermé.

 - RÜZGAR GÜNLERİ '19 cover photo

Détails de l'évènement

Yıldız Teknik Üniversite’si bünyesinde 2010 yılının Mart ayında kurulan Rüzgar Enerjisi Kulübü yenilenebilir enerji kaynaklarından birisi olan rüzgar enerjisi üzerine çalışmalar yapan ve uluslar arası yarışmalarda projeleriyle ülkemizi temsil eden Türkiye’nin ilk öğrenci kulübüdür. 2010’dan bu yana Rüzgar Enerjisi Kulübü, 200’ü aşkın resmi üyesi ve 5000’i aşkın takipçisiyle; geliştirdiği projele sayesinde hem Yıldız Teknik Üniversite’sinde hem de sektör içinde varlığını kabul ettirmiştir.

Rüzgar Enerjisi Kulübü dünyada her geçen gün gelişmekte olan rüzgar enerjisi üzerine yapılan çalışmaların ve teknolojilerin takibini yaparak toplumsal açıdan bir bilinç oluşturmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda her sene çeşitli çalışmalar yapıyor, etkinlikler organize ediyor.

Bu yıl da kulübün bünyesinde gerçekleşen çeşitli organizasyonlardan birisi olan Rüzgar Günleri Etkinliği’nin 8.si 12-13 Mart tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü’nde bulunan Oditoryum’da düzenlenecek. Bu etkinliğin temel amacı; sektörün önde gelen isimleri ile geleceğin mühendis adaylarını bir araya getirerek bu isimlerin tecrübelerini ve birikimlerini aktarmasını sağlamak ve bu doğrultuda üniversite öğrencilerinde enerji farkındalığı oluşturmaktır.

Organizasyonda; Rüzgar Türbinlerinin Konumlandırılması, Rüzgar Enerjisi Teknolojilerindeki Mühendislik Yaklaşımları, Düşey Eksenli Rüzgar Türbinleri, Rüzgar Enerjisi Yatırımlarında Mevzuatsal Risk Analizi, Enerji Hukuku, Çevresel Etkileri başta olmak üzere A’dan Z’ye Rüzgar Enerjisi hakkında her şey konuşulacaktır. Konuşmalar sunum ve panel formatında gerçekleşecektir.