NASA Space Apps Challenge Ankara - Youthall
Depremden etkilenen gençlerin iş hayatına devam etmeleri ve istihdama katılmaları için #seninleyiz seferberliğini başlatıyoruz.

NASA Space Apps Challenge Ankara

01 octobre, sam.

Événement fermé.

ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu - NASA Space Apps Challenge Ankara cover photo

Détails de l'évènement

NASA SPACE APPS CHALLENGE BAŞLIYOR!

ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu, bu sene NASA Space Apps Challenge etkinliğini yüz yüze düzenliyor.

Türkiye’nin en çok katılımcı sayısına sahip lokasyonu Ankara yarışmayı 1-2 Ekim'de  düzenleyecek. NASA’nın organize ettiği bu eşsiz etkinlikte katılımcıların sadece 48 saatleri olacak.

 

Space Apps Challenge nedir?

NASA, 11 kez düzenlediği bu küresel yarışmada yaratıcı düşünen yetenekleri arıyor. Dünya çevre problemlerinin çözülmesi, uzayda ilerlemek ve insanlığın geliştirilmesi için yeni fikirler, uygulamalar ve platformlar yaratan bu eşsiz buluşma her yıl inanılmaz bir ilgiyle karşılanıyor.

2-6 kişiden oluşan takımlar, seçtikleri konuya 48 saat boyunca çözüm geliştirmesi ve jüriye sunması bekleniyor. Dereceye giren takımlar küresel finalde yarışmaya hak kazanacak ve projeleri NASA tarafından incelenecek. Kazananlar NASA tarafından bir uzay istasyonuna roket fırlatma törenine davet edilecekler. Ayrıca ODTÜ GGT, Ankara lokasyonuna kaydolan ve dereceye giren takımlara yerel ödüller de verecek.

 

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım başta olmak üzere birbirinden değerli konuklar ve projelerinizde danışacağınız uzman mentörler eşliğinde 48 saatlik eşsiz bir deneyime hazır mısın?

Eğer “ben de HAZIRIM” diyorsan birbirinden değerli ödülleri ve çekilişleri kaçırmamak için Ankara lokasyonuna katıl. Etkinlik sosyal medya hesaplarını da takip etmeyi unutma. Sen 48 saatte ne yapabilirsin?

Instagram ve Linkedin üzerinden güncel içerikleri takip et!

SEN 48 SAATTE NE YAPABİLİRSİN?

HEMEN KAYDOLMAK İÇİN BURAYA TIKLA!

Images