Kendine Nasıl Profesyonel Koçluk Yaparsın?

16 décembre, jeu.

Événement fermé.

Başak Gezgin Aruca - Kendine Nasıl Profesyonel Koçluk Yaparsın? cover photo

Détails de l'évènement

Etkinlik Hakkında: 

Son zamanlarda hepimiz kendimizi nasıl daha iyi hissedeceğimizi yollarını bulmakla epey zaman geçirdik.

Bu noktada kendimize Koçluk disiplinini nasıl uygulayabiliriz bunu derinlemesine konuşacağız.

Koçluk disiplinin 3 temel yetkinliğini deneyimleme ve bu yetkinlikleri hayatımıza aldığımızda neleri farklı yapabileceğimiz göreceğimiz bir eğitimde bulacaksınız kendinizi. 

Siz değişmeye başladığınızda etrafınızda dönen durumların ve olayların nasıl hızlı değişebileceğine tanık olacaksınız!

Görüşmek üzere.

Instagram / basakgezginaruca

Eğitmen Hakkında: 

Başak Gezgin Aruca’nın, iş ve hayat amacı; ilham vermek, değişim ve dönüşümün gücüne inanarak Koçluk aracılığıyla insanlara katkı sağlayabilmektir. Fransızca, İngilizce ve Türkçe Koçluk yapan Başak Gezgin Aruca “iyi ilişkiler kurmanın en önemli yolu kişinin kendi farkındalığıyla başlar” mottosuyla kendi içsel yolculuğuna çıkma kararı almıştır ve bunu da kurumlara uyarlayarak bir bütünsel strateji elde etmiştir.

 

Başak Gezgin Aruca Fransa’da doğdu. Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2015 yılında Koç Üniversitesi MBA bölümünü tamamladı.

 

Bir iletişimcinin çalışabileceği tüm alanlarda yer aldı. İlk olarak Betül Mardin’in kurucusu olduğu IMAGE Halkla İlişkiler’de, The Body Shop,Prada,Miu Miu, Shake Shack markalarına medya hizmeti verdi. Ardından 45 yıllık geçmişe sahip A&B İletişim’de,IKEA, Artema,Beymen markalarına iletişim strateji yönetimi ve medya planlama alanlarında hizmet sağladı. L’Occitane,Revlon Professional markalarının pazarlama ve iletişim departmanlarında yönetici pozisyonunda çalıştı. Bu çalışmaları sonucunda bir çok farklı sektörden farklı deneyimler edindi.

 

Koçluk kariyerine Ekim 2015 Adler Coaching “Profesyonel Koçluğun Temelleri” eğitimi, Kasım 2015 Adler Coaching “İş Ortamında Koçluk” eğitimi, Ocak 2016 Adler Coaching “Usta Koçluğa Doğru ilerleme” eğitimi, Haziran 2017 tarihinde Practicum “İleri Düzey Koçluk Eğitimi” tamamlamıştır. Bununla birlikte ACPC akreditasyonunu almıştır.

 

2018 yılında, “İleri Seviye Koçlar için Transaksiyonel Analiz TA” eğitimi, Gestalt Temel Kavramlar ve Transformal Nefes eğitimlerini tamamlamıştır.

 

6 yıl boyunca Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), ICF Türkiye, ADLER, Rotary ÇYDD ve Bizbizze proje çalışmalarında yer aldı. Ayrıca üniversitelerde, öğrenciler özelinde Koçluk desteği vermeye devam etmektedir.