How to Start Girişimcilik Zirvesi

03 novembre, sam.

Événement fermé.

 - How to Start Girişimcilik Zirvesi cover photo

Détails de l'évènement

65. YILINI DOLDURAN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE EKONOMİ KULÜBÜ HOW TO START GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ’Nİ DÜZENLİYOR!

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerini katılımcılarla buluşturan, sektörde merak edilen konuların konuşulacağı, girişimcilik alanında önemli isimleri bir araya getirecek olan How to Start Girişimcilik Zirvesi, bu yıl 3-4 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, kulübün 65 yıllık birikim ve deneyimi ile iş dünyasının birçok alanındaki gelişmeleri analiz ederek edindiği tecrübeyi düzenlediği etkinlikler yoluyla öğrencilerle paylaşmayı, girişimciliğe ilgisi ve hayata geçirecek fikirleri olan öğrencilerin bireysel gelişim hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamayı ve bu öğrencileri kendilerini bekleyen gelecek ile erkenden tanıştırmayı amaçlayan bir alt kuruldur. Bu hedefler doğrultusunda How to Start Girişimcilik Zirvesi, Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu tarafından 3-4 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü bünyesindeki Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, ekosistemin uzman isimlerini ve start-up ları öğrencilerle buluşturuyor.

‘Seri Girişimcilik’, ‘Yalın Girişim’, ‘Girişim Yatırımları ve Finansman’, ‘Silikon Vadisi Deneyimleri’, ‘Kurum İçi Girişimcilik’, ‘İnovasyon’, ‘Moda Dünyasında Girişimcilik’ ve daha birçok konunun; ekosistemin önde gelen isimlerinden Lidyana.com CEO’su Hakan Baş, BiTaksi&Getir Kurucusu Nazım Salur, İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Mert Fırat, Armut.com CEO’su Başak Taşpınar, Ussal Şahbaz, Colendi CEO’su Patrick Bosteels, Oğuzhan Aygören, Fatih İşbecer ve daha birçok isim tarafından katılımcılara anlatılacağı, kariyerlerinde yön vermek ve girişimcilik hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkesin ağırlanacağı How to Start Girişimcilik Zirvesi 3-4 Kasım tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde!

Etkinlik boyunca katılımcılar fuaye alanındaki girişimlerle ve girişimcilerle tanışma fırsatı bulurken, eğlenceli zaman da geçirecekler.

Bu yıl Nielsen sponsorluğunda gerçekleşecek olan How to Start, üniversite öğrencilerine girişimcilik ekosisteminin kapılarını aralarken, eğlenceli fuaye alanıyla katılımcılarına eğlenceli anlar yaşatacak! Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi ve katılım formu için http://howtostart.buik.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü

1953 yılında Robert Kolej bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulübümüz 1975′te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır.

Şu anda pek çok ayrı koldan sayısız faaliyet gerçekleştiren İşletme ve Ekonomi Kulübü, 21 yıldır çıkardığı kampüs dergisi Dinamik’i bu sene gazete formatına çevirerek öncü çizgisini sürdürmekte, 14 yıldır bir uluslararası öğrenci kongresi olan Brandmarker’ı gerçekleştirmekte, 6 yıldır İstanbul çapında Ekonomi Zirvesi’ni düzenlemektedir.

Pek çok konuda diğer öğrenci kulüplerine örnek teşkil eden “ilk”ler gerçekleştiren BUİK, Türkiye’yi ” Kariyer Günleri” kavramıyla tanıştıran, yenilikçi ve öncü çizgisiyle Türkiye’nin öğrenciler tarafında çıkarılan ilk iş dünyası ve ekonomi dergisi Foreline’i çıkartan kulüp olmasının yanı sıra kısa adı İKTP olan İşletme Kulüpleri ve Toplulukları Platformu’nun da kurucularından biridir.