Endeavor Türkiye CaseCampus

15 novembre, mar.

Événement fermé.

 - Endeavor Türkiye CaseCampus cover photo

Détails de l'évènement

Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Türkiye tarafından geliştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus, Sonbahar 2016 Dönemi için başvurular başladı. Bu yıl CaseCampus Sonbahar 2016 Dönemi, İzmir ve çevresindeki şehirlere yoğunlaşarak üç adet konferansını İzmir’de gerçekleştirecek. 

Akbank desteğiyle Bahar 2016 Dönemi’ni 98 mezunu ile tamamlayan CaseCampus, Sonbahar 2016 Dönemi katılımcılarını kabul etmek için girişimcilikle ilgilenen, üniversite 3./4. sınıf lisans veya lisansüstü öğrencisi ve son 5 yıl içinde mezun olmuş adayların başvurularını bekliyor. İlkbahar dönemi konferanslarını İstanbul’da gerçekleştiren CaseCampus, sonbahar dönemi konferanslarını İzmir’de düzenleyerek çoğunlukla İzmir ve çevre şehirlerden gelen gençlere ulaşacak.

  • En deneyimli uzmanlar, en meraklı öğrenciler ve en güncel kaynakları buluşturmayı,
  • Her bölümden katılan öğrencileriyle disiplinler arası paylaşım ve dayanışma platformu yaratmayı,
  • Girişimcilik algı ve bakış açısını gerçek girişimcilik öyküleriyle güçlendirmeyi,
  • Deneyimsel öğrenme ile katılımcılara girişimcilik becerisi kazandırmayı,
  • Girişimcilik ekosistemine nitelikli bir yetenek havuzu kazandırmayı,
  • Geleceğin inovatif liderlerine ilham vermek ve onları donatmayı,

amaçlayan CaseCampus Programı girişimcilik ekosistemiyle tanışmak ve hayallerini takip etmek isteyen girişimci adayları için ideal bir program.

CaseCampus Sonbahar 2016 Programı seçili 72 kişiye programa ücretsiz katılım imkanı sunuyor. Program içeriği Boğaziçi, Dokuz Eylül, İTÜ, İzmir Ekonomi, ODTÜ ve Özyeğin üniversitelerinin önde gelen girişimcilik eğitmenleri tarafından yönetilecek olan CaseCampus'e online başvurular 30 Eylül 2016 Cuma gününe kadar tüm üniversitelerin her fakülte ve bölümünden 30 yaş altı lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olacak şekilde devam edecek.

Online Başvuru Formu’nu tam  dolduran ve kriterlere uygun tüm adaylar katılımcı seçim sürecinin ikinci aşaması olarak Ekim ayı boyunca video ve telefon mülakatlarına davet edilecek.

CaseCampus Programı’na katılmaya hak kazanan 72 seçili öğrenci Kasım 2016’da duyurulacak. Kasım 2016’da başlayacak ve Ocak 2017’da tamamlanacak bu 10 haftalık iddialı maratona ve topluluğa dahil olmak isteyen adaylar CaseCampus Programı sizi çağırıyor.

Hadi durma sen de hemen başvur!