Elektrikli Araçlar Zirvesi

13 décembre, ven.

Événement fermé.

 - Elektrikli Araçlar Zirvesi cover photo

Détails de l'évènement

Elektrikli Araç Endüstrisinin İlk ve Tek Kapsamlı Etkinliği Elektrikli Araçlar Zirvesi dördüncü kez düzenleniyor!

Elektrikli Araçlar Zirvesi, 2016 yılında İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlendiği ilk tarihten beri elektrikli araç teknolojilerini, bu alandaki yatırımları, çalışmaları ve en son gelişmeleri sektörü yakından tanıyan isimlerin sunumları eşliğinde mercek altına alıyor. 13 Aralık 2019’da dördüncü kez iş insanlarını, akademisyenleri, öğrencileri ve sektöre meraklı herkesi aynı platformda buluşturacak olan Elektrikli Araçlar Zirvesi, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bu alandaki yatırımlara ve çalışmalara dikkat çekmeyi hedefleyen Elektrikli Araçlar Zirvesi, her sene bini aşkın katılımcısı ile elektrikli araçların dünya ve ülkemiz açısından potansiyelini değerlendirmektedir. Elektrikli Araçlar Zirvesi’nde elektrikli kara araçlarının günümüzdeki potansiyeli ve gelecek hayatımızdaki rolü, savunma sanayiindeki kullanımı; otonom araç teknolojileri ve raylı sistemler gibi birçok önemli konu TEHAD, Otokar, Borusan Otomotiv, Ford Otosan gibi sektörün önde gelen firmalarından katılan konuşmacılar tarafından incelenecek. Ayrıca günümüzde giderek daha geniş kitleler tarafından ilgiyle takip edilen Endüstri 4.0 ve IoT teknolojilerinin de elektrikli araç sektöründeki kullanımları ele alınacak. Etkinlik boyunca sergilenecek Akrep II, Doruk Electra ve BMW i3 ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Gün boyu devam edecek sunumların yanı sıra Elektrikli Araçlar Zirvesi hem şehir içi hem şehir dışından katılım gösteren üniversitelerin elektrikli araba takımlarına çalışmalarını sergileyerek kendilerini tanıtma imkanı sunmakta ve konu ile ilgilenenlerin aralarında bilgi alışverişi yapmasını sağlamaktadır. Ayrıca gün içerisinde düzenlenecek olan workshop çalışmaları ile katılımcılar farklı deneyimler kazanma şansına sahip olmaktadır.

Daha fazla detay ve etkinliğe kayıt olmak için www.elektrikliaraclarzirvesi.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.