Çizginin Dışındakiler

26 octobre, ven.

Événement fermé.

 - Çizginin Dışındakiler cover photo

Détails de l'évènement

Çizginin Dışındakiler II, 26 Ekim'de İTÜ Ayazağa Kampüsü SDKM'de!

Başarılı insanlar için anlatılan hikayelerde onların zeki ve hırslı oldukları söylenir. Bu çoğu zaman doğru olsa da onların hikayeleri görünenden çok daha karmaşıktır ve onları anlayabilmemiz için daha yakından bakmamız, daha dikkatli dinlememiz ve anlattıkları üzerine daha iyi düşünmemiz gerekir. Bu hikayeleri daha iyi anlamak, onlara daha yakından bakmak ve perspektifimizi genişletmek için İTÜ Girişimcilik Kulübü olarak düzenlediğimiz bir etkinliktir. 

Herkesin içten içe yazmak istediği bir hikaye vardır. Kendi içinden gelen cılız bir sestir bu. Ona kulak vermek çoğu zaman mümkün olmaz. O bize: “Çizginin dışına çık!” der.” Kendin ol.”, “Sınırlarını kendin belirle.” Hayat koşuşturmasında bu mümkün olmayabilir.

Bizim bu etkinliği düzenlemekteki amacımız biraz da bu: Farkındalık yaratmak, cesaretlendirmek ve ilham olmak. Bırakalım da herkes kendi çizgisini kendi çizsin. Bırakalım da “Tutkuları gelecekleri olsun.”

26 Ekim günü İTÜ Ayazağa Kampüsü SDKM'de gerçekleşecek etkinlikte farklı branşlarda (gezgin, aşçı, iş dünyası gibi) "Çizginin Dışı" pek çok konuşmacı bizlerle olacak. Peki bu konuşmacıları özel kılan nedir? 

Çizginin Dışı İnsanların Özellikleri Nelerdir?

  • 1- Gemileri yakmıştır.

Çizginin dışında bir kimse sıradan hayatını yaşarken bir gün bir farkındalığa erişmiş, o gün kimsenin gitmediği yola adımını atmış ve bir daha ardına bakmamıştır. 

  • 2- Çatlaktır.

Kimsenin adımını atmadığı o yola girdiğinde herkes ona yanlış yolda olduğunu söylemiştir. O yolun bir yere varamayacağını anlatmaya çalıştılarsa da o dinlememiş ve “çatlak” sıfatını fazlasıyla hak etmiştir.

  • 3- Trendlerden rahatsız bir marjinaldir.

Herkesten farklı yolu izlediğinden de anlaşılacağı üzere sürüler halinde hareket eden insan topluluğuna bir türlü ayak uyduramaz. Kendine yediremez. Kesinlikle marjinal bir insandır bu yönüyle.

  • 4- Korkusuzdur.

Sapa yollarda yürürken sert rüzgarlara maruz kalır. Yürüdüğü yolda ilk zamanlar yalnızdır. Dışarıdan bakan birinin onu anlamasına imkan yoktur. Sürüden ayrıldığı için en çetin koşullarda mücadele vermesi gerekir.

  • 5- Sivri dillidir.

Sürüsüne bereket insan yığınlarına anlam veremez. Bu kitleye karşı da lafını hiçbir zaman esirgemez. Söyledikleri can acıtır ama büyük bir öğreticilik barındırır.

  • 6- Akım başlatır.

Yola atıldığında “çatlak” sıfatını edinen ve yürüdüğü yolda yalnız olan “çizginin dışı” kimse yanına bir “çatlak” daha bulduktan sonra işin rengi değişir. Yaptıklarına burun kıvıran o tüm insanlar artık onun açtığı yolda yürümeye başlar. 

  • 7- Yaptığı işe aşıktır.

Tüm verdiği mücadele, aldığı yolda yanında tek bu duyguyu taşır. Yaptığı her neyse ona büyük bir tutkuyla bağlıdır ve hayatta pek az şey onu bu tutkusundan ayırabilir.

Kayıt için : http://www.cizginindisi.com/