Chat Day Event : Black Swan

09 mai, lun.

Événement fermé.

Marmara Üniversitesi Liderlik ve Yönetişim Kulübü - Chat Day Event : Black Swan cover photo

Détails de l'évènement

Chat Day Event: Black Swan nedir?  

Avustralya’nın keşfinden önce, Eski Dünya’da, bütün kuğuların beyaz olduğuna inanılırdı, görünüşe göre bu şüphe götürmez kanının dayanağı gözlemsel delillerdi. Nicholas Taleb Siyah Kuğuyu “Tek bir siyah kuğu, milyonlarca beyaz kuğunun binlerce yıldır teyit etmiş olduğu genel bir kanıyı geçersiz kılabilir. Bunun için tek bir siyah kuğu yeterlidir” diye tanımlamış. Siyah kuğular beklenmedik anlarda karşımıza çıkıp hayatımızın geri kalanını önemli ölçüde etkileyen olaylardır. İnsanlar Siyah Kuğularla karşılaşana kadar birçok şey deneyimler ve bu deneyimleri biriktiren insanlar siyah kuğularla karşılaştığı zaman onlarla başa çıkabilirler. Deneyim kazanmanın en iyi yolu da siyah kuğuları görmektir.

 

Chat Day Event: Black Swan’in amacı nedir?  

Siyah kuğunuzu gördüğünüzde ne yapacağınızı biliyor musunuz? Kariyer ve hayat yolculuğumuz sırasında siyah kuğulara karşı körlüğün oluşmaması için her olasılığın meydana gelebileceği bilinciyle stratejilerin formüle edilmesini sağlamalıyız. Bu yolculukta deneyim sahibi konuklarımızla katılımcılarımızı buluşturup geleceğe dair karşımıza çıkacak siyah kuğulara tedbirli davranmayı öğrenerek gerekli önlemlerin alınmasını amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda bize öncülük edecek olan saygıdeğer konuklarımızla onların deneyim ve birikimlerinden faydalanarak bu körlüğü aşmayı ve siyah kuğulara merhaba diyebilmeyi hedefliyoruz.

 

Hedef kitlemiz nedir? 

Hedef kitlemiz Siyah Kuğulara hazırlıksız yakalanmak istemeyen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrenim düzeylerinden tüm öğrencilerdir.

 

Etkinliğimiz nerede gerçekleşecek? 

Etkinliğimiz Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. 

 

Etkinliğimiz ücretli mi?  

Etkinliğimiz kayıt yaptıran herkese açık ve ücretsizdir. 

 

*Katılımcılarımıza e-Sertifika verilecektir.

*Hediyelerimizi  @lgcmarmara Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Sürpriz hediyelerimizden faydalanmak için etkinlik günü salonda bulunmanız gerektiğini unutmayın!

Program

Speaker Photo
{$ speaker.humanReadableStartHour $} - {$ speaker.humanReadableEndHour $}
{$ speaker.fullName $}