Brisa Online Ideathon

01 septembre, mer.

Événement fermé.

Brisa - Brisa Online Ideathon cover photo

Détails de l'évènement

İş yerinde eşitliği sağlamak ve çeşitliliği arttırmak için tasarlamak isterSEN, Brisa seni bekliyor.

Tasarlamak İsterSEN fikir maratonu (ideathon) ile fikirlerini ortaya koy, iş yerlerinde çeşitliliğin artmasına çözüm getir!

İş yerlerinde eşitliği ve çeşitliliği nasıl sağlarız sorusuna çözüm arıyoruz. Eğer sen de bu konunun önemini vurgulamak için destek olmak ve bizimle tasarlamak isterSEN, Brisa ideathon ile fikirlerin ışık olabilir.

Tutkuyla tasarlamak isterSEN seni bekliyoruz.

 

Süreç Nasıl İşliyor?

Katılım Koşulları

  • Türkiye genelinde tüm üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan mühendis adayları bireysel ya da takım halinde başvuru yapılabilir. Yapılacak ön değerlendirme sonrasında Ideathona en fazla 30 öğrenci seçilecek.
  • Katılımcılar başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesinden sorumludur. Yanlış veya eksik bilgi içeren başvurular geçersiz sayılacaktır, başvuru aşamasından sonra yanlış veya eksik bilgi tespit edilmesi durumunda değerlendirme geçersiz sayılacaktır.
  • Eğer takım olarak başvuru yapılacaksa, takım üyelerinden bir kişinin formu doldurması yeterlidir. Formu dolduran kişi tüm takımının katılımcı sayısını formda eksiksiz vermelidir.
  • Her takım üyesi kendine ait bilgisayar ve internet bağlantısı ile Ideathona katılacaktır. Katılımcılara ayrıca bir teknoloji desteği verilmeyecektir.
  • Birden fazla takımla başvurulamaz.
  • Proje Brisa ve Tasarlamak İsterSEN’e özel üretilmiş olmalıdır.

Kimler Başvurabilir

Türkiye genelinde tüm üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan ve yeni mezun mühendis adayları

Neden Katılmalıyım

  • Takım arkadaşlarınla birlikte kısa bir sürede yaratıcılığını kullanarak sosyal fayda sağlayacak bir konu hakkında çıktı üreterek topluma fayda sağlamak için.
  • Manevi ve maddi ödülleri kazanmak için.
  • Ideathon’a katılmaya hak kazananlara Makers Türkiye Ekibi tarafından verilecek ve ömür boyu sahip olunacak Design Thinking Eğitim Videosu’na erişim sağlayabilmek için.

Nerede Gerçekleşecek?

Ideathon Programı online olarak yürütülecek olup Zoom ve Mural platformları üzerinden yürütülecektir. Katılımcıların bu platformlara erişim yetkilerinin olması beklenmektedir. (Mural’a sağlıklı erişim için Google Chrome kullanılması tavsiye edilmektedir)

Ne Bekleniyor?

Eşitlik ve çeşitlilik ilkeleri doğrultusunda planladığımız “Tasarlamak İsterSEN” ile yaratıcı fikirlerini ortaya çıkarıp iş yerlerindeki çeşitliliği arttırmanızı bekliyoruz.

Kazananlar Nasıl Belirlenecek?

Ideathon sonunda her takım 5 dk sunumunu yapacak. Her sunumdan sonra en fazla 5 dk değerlendirme ekibi takımlara soru yöneltip cevap isteyebilir.

Projelerini dinlediğimiz ekiplerin bizimle paylaştıkları proje dökümanları üzerinden değerlendirme ekibi son değerlendirmelerini yapar.