Boğaziçi Enerji Zirvesi

05 novembre, sam.

Événement fermé.

 - Boğaziçi Enerji Zirvesi cover photo

Détails de l'évènement

Boğaziçi Enerji Zirvesi – 5 Kasım’da!

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü ve IEEE Öğrenci Kolu tarafından geçtiğimiz senelerde “Enerji Günleri” ismiyle gerçekleştirilen organizasyon geçen yıldan itibaren genişletilmiş kapsamı ve yenilenmiş vizyonuyla “Boğaziçi Enerji Zirvesi” adı altında yürütülüyor.

Zirvede, gerek sanayileşmenin en temel unsuru gerekse günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olan enerjinin önemi üzerinde duruluyor. Enerji alanındaki yenilikçi çalışmalar ve projeler tanıtılıyor, destekleniyor. Bununla birlikte enerji kullanımının dünyadaki durumu ve farklı enerji politikaları değerlendiriliyor.

Dünyada ve Türkiye’de enerji alanında fark yaratan öncü firmalar, Türkiye’nin enerji politikalarına yön veren isimler,  ülkemizin en iyi üniversitelerinden gelen akademisyen ve öğrencilerden oluşan 450 kişilik katılımcı kitlesibu zirvede bir araya geliyor.

Zirvede ağırlanacaklar arasında Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Başkanı Gürkan Kumbaroğlu, Solarbaba Platformu’nun Kurucusu Ateş Uğurel, Türkiye Petrol Jeologları Derneği’nden Özer Balkaş, Sabancı Üniversitesi’nden İzak Atiyas, Alarko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Hayati Çatbaş, EuroSolar Türkiye Genel Sekreteri Dr. Murat Onuk, CERN’den tanıdığımız TOBB ETÜ’den Saleh Sultansoy, SAP COO’su Uğur Candan, TEMA Genel Müdürü Barış Karapınar, Change.Org Doğu Avrupa ve Batı Asya Direktörü Uygar Özesmi gibi önemli isimler bulunuyor.

Yenilenebilir Enerji, Fosil Yakıtlar, Nükleer Enerji, Elektrikli Araçlar, Akıllı Kentler, Geleceğin Enerji Projeleri, Sürdürülebilir Yeşil Binalar, Enerji Verimliliği gibi pek çok konunun masaya yatırılacağı zirvede, enerji tüm boyutlarıyla ve objektif bir bakış açısıyla ele alınıyor.

  • Etkinlik Türkiye’nin dört bir yanından tüm katılımcılara açıktır.
  • Kayıt ücretsizdir ve kontenjanlar sınırlıdır.
  • Katılım sertifikalandırılacaktır.