Alternatif Bank Engelsiz Bankacılık Ideathon 2022

14 mars, lun.

Événement fermé.

Alternatif Bank - Alternatif Bank Engelsiz Bankacılık Ideathon 2022 cover photo

Détails de l'évènement

Neyi Amaçlıyoruz?

Alternatif Bank olarak Engelsiz Bankacılık çalışmalarımız kapsamında bankacılık hizmetlerine herkesin eşit şekilde ve kolaylıkla erişebileceği ‘hak temelli’ bir hizmet modeli sunmak için çalışıyoruz. Engelliler, yaşlılar, hamileler, kaza ve benzer nedenlerle kısıtlanmış tüm gruplara kolay ulaşılabilen hizmetler vermeyi hedefliyoruz. 

Erişilebilirlik ve evrensel tasarım yaklaşımıyla bu sene 3.’sünü düzenlediğimiz “Engelsiz Bankacılık Ideathonu” ile bankamız hizmet kanallarına erişimde ya da ürünleri/hizmetleri çerçevesinde engelli gruplarının ihtiyaçlarına cevap verecek projeler geliştirilmesini bekliyoruz. Geliştirilecek projelerin Alternatif Bank Engelsiz Bankacılık Ideathonu 2021’de dereceye giren projelerden farklılaşmasını önemsiyoruz.

Kimler Başvurabilir?

Tüm üniversite, yüksek lisans öğrencileri ve mezuniyetinin üzerinden en fazla 1 yıl geçmiş yeni mezunlar katılabilir.

Takımlar en az 3 en fazla 5 kişilik gruplar halinde başvurabilecekler. Yapılacak ön değerlendirme sonrasında Ideathona en fazla 10 takım kabul edilecektir.

Program Akışı

21 Mart’a kadar Ideathon web sitesi https://alternatifbankideathon.com/ üzerinden başvurular alınacaktır. 

24 Mart – 13 Nisan arasında Makers Türkiye Ekibi koordinasyonunda Ideathon Programı yürütülecek olup toplamda 4 defa online oturumda bir araya gelinecektir. Modül aralarında ekipler gerçek hedef kitle ile görüşme test etme faaliyetlerini yürütecektir. Projelerin sunumu, jüri değerlendirme ve sonuçların açıklanması ise 14 Nisan’da gerçekleştirilecektir.