9. Career Plus

12 février, mer.

Événement fermé.

 - 9. Career Plus cover photo

Détails de l'évènement

Şimdi Hayallerini Gerçekleştirme Zamanı! 

Türkiye’nin önde gelen insan kaynakları iletişim ve etkinlik ajansı olan 3İK tarafından

düzenlenen Career Plus öğrenim hayatı boyunca kendi kariyer yaşantılarında fark yaratan adaylar ile sektörün lider firmalarını buluşturan, iş ve staj şansı yakalayabileceği bir etkinliktir. 9. yılında Career Plus Türkiye’nin saygın üniversitelerinde yer alan 3., 4. sınıf ve yeni mezun, kariyer planlarını belirlemiş, online genel yetenek ve İngilizce seviye sınavlarında başarılı olmuş, özgeçmiş ve sosyal aktiviteleri yeterli öğrencilerin katılabildiği, sektörel bazlı olarak her sene Şubat-Mart aylarında gerçekleşen FMCG, Bankacılık, Mühendislik ve Denetim&Danışmanlık sektörlerindeki şirketlere yetenekli adaylara ulaşma imkanı sağlayan ilk ve tek organizasyondur.

Neden Career Plus?

Öğrenciler ve şirketler olmak üzere iki ayrı bakış açısı altında bunu inceleyebiliriz. Career Plus sayesinde öğrenciler, şirketler ile birebir iletişime geçme şansı yakalayabilecek, farklı şirket kültürlerini yakından tanıyacak, kendilerine birçok yeni bağlantı sağlayarak ileriki kariyer yaşamları için tanınırlık sağlayacak ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekler. Bunun yanında ise hem iş hem staj fırsatlarından faydalanabileceklerdir. Şirketler ise gençler arasında marka bilinirliğini arttıracak, iş veren markasını doğru hedef kitleye direkt olarak aktarabilecek ve iş-staj alımı gerçekleştirebilecek.

Süreç nasıl ilerliyor?


Career Plus başvuruları 17 Kasım tarihinde açıldı. Adaylar son başvuru tarihi olan 31 Aralık’a kadar www.careerplus.org adresine girerek başvuruda bulunabilirler. Bu tarihten sonra ise süreci online genel yetenek ve İngilizce testleri takip edecek. Evet her şey bitti, özgeçmiş elemesi başladı; iyi olan kazansın! Kazanan adayların bilgilendirilmesi ve kamplara katılım şeklinde devam ederek süreç son bulmaktadır.
 

Kamp İçeriği  

 • Vaka Çalışmaları: Adayların sahip olduğu yetenekleri yöneticilere göstermelerinin tam vakti! Ayrıca analitik düşünen ve iyi analiz yaparak ortaya çıkaracakları çözüm ve sunumlarla adaylar hayal ettikleri şirketlerde çalışma şansı yakalayacak. 
 • Kişisel Gelişim: Takım oyunları, kişilik envanteri testleri ile kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak.
 • İş ve Staj İmkanları: Yapılacak eğitim programları, kişisel gelişim seminerleri ve vaka çalışmaları ile hem kendilerini yakından tanıyacak hem de Türkiye’nin en iyi firmalarında staj ve iş imkanı bulacaklar.
 • Motivasyon Etkinlikleri: Adaylar kariyerlerine bir güneş gibi doğan bu kampın ardından, unutulmaz bir gecede sürpriz eğlenceler ile stres atacaklar.  

Kamp Tarihleri  

 • 12-14 Şubat - Mühendislik Kampı  
 • 19-21 Şubat - FMCG Kampı 
 • 27 Şubat-28 Şubat  - Denetim&Danışmanlık Kampı  
 • Mayıs - Bankacılık Kampı  

Dünden Bugüne Katılımcı Şirketler

 • Unilever, Nestle, Yıldız Holding, Coca-Cola İçecek, PepsiCo, Philip Morris Sabancı, JTI Türkiye, Danone, Perfetti Van Melle, British American Tobacco, Pernod Ricard, Avon, Anadolu Efes, L'Oréal, P&G, Nivea Beiersdorf Turkey, Colgate-Palmolive, Nestle, Pfizer, Pladis, Samsung, Turkcell 
 • EY, KPMG, Deloitte, PwC, Anadolu Hayat, TİDE 
 • QNB Finansbank, Denizbank, ING Bank, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası  
 • Borusan Holding, Türk Telekom, Vestel, Vodafone, Şişecam, Doğuş Otomotiv, Tofaş, Mercedes Benz, Samsung, Bosch, Ford Otosan, Yandex, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu, Yandex, Schneider Electric 

Sektörler hakkında detaylı bilgi edinmek, sektörlerin lider firmaları ile tanışmak, iş ve staj fırsatlarını yakalamak istiyorsan www.careerplus.org  adresinden başvuru yapabilirsin.