Esas Sosyal Emplois, Stages et Culture d'entreprise - Youthall

Esas Sosyal

  • Responsabilité Sociale
  • ·
  • 145 abonnements

À propos de nous

Esas Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal, Holding’in sorumlu vatandaşlık değerini, merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma yatırım vizyonu ile birleştirmiştir. Günümüzde mevcut sosyal etki yatırımı anlayışının Türkiye’deki örneği olan Esas Sosyal; toplumsal sorunlar için ortak çözümler üretmeyi amaçlamaktadır. Gençlik ve istihdam alanında odağına ortak çalışmaları ve araştırmaları alarak, Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat ve Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programlarını geliştiren Esas Sosyal, bu Programların çevresinde aralarında kurumsal ve ayni destekçiler, katılımcılar, mentorlar, mezunlar, STK yöneticileri, İK profesyonelleri ve eğitmenlerin de yer aldığı 3.000 kişiyi aşan büyük bir ekosistem geliştirmiştir.

 Esas Sosyal’in genç istihdamı alanında yaptığı araştırma sonuçlarına göre; üniversite mezunu gençlerin mezun olduktan sonra karşılaştığı en büyük sorunun deneyim ve referans eksikliği olduğu görülmüştür. Özellikle az bilinen devlet üniversitelerinden mezun gençlerin daha fazla fırsat eşitsizliği ile karşılaştıkları ve ortalama 13 ay işsiz kaldıkları tespit edilmiştir. Gençlere yapılan yatırımın hem bugüne hem de geleceğe yapılan yatırım olduğu inancıyla, ilk sosyal yatırım alanı gençlerin istihdamı olarak belirlenmiştir. Bu vizyonla, az bilinen devlet üniversitelerinden mezun olan gençlerin okuldan işe geçiş sürecini desteklemek üzere 2016 yılında Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı hayata geçirilmiştir.

Esas Sosyal’in geliştirdiği ve desteklediği Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı, üniversiteden yeni mezun olmuş iş arayan gençlerin Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında (STK) 12 ay boyunca tam zamanlı olarak çalışmalarını destekliyor. Ayrıca katılımcılara iş deneyiminin yanı sıra, 21. Yüzyıl becerilerini geliştirmeye yönelik sosyal farkındalık ve çeşitli konularda gelişim fırsatı kazandırmak amacıyla tasarlanan İlk Fırsat Akademisi kapsamında yıl boyunca profesyonel eğitim ve mentorluk desteği de sağlanıyor. Program kapsamında Esas Sosyal, katılımcıların tüm eğitim maliyetini üstlenirken katılımcıların maaşları, Esas Holding ile Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’nın vizyonunu paylaşan kurumsal destekçiler tarafından karşılanıyor.

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’ndan edinilen deneyimler ve kurumsal destekçilerin görüşleri, gençlerin işe girişlerinde en çok fırsat eşitsizliğine maruz kaldıkları alanlardan birinin İngilizce eğitimi olduğunu gösteriyor. Esas Holding sponsorluğunda gerçekleştirilen ve 2020 Aralık ayında yayınlanan GYİAD’ın “Türkiye'de Genç İş Piyasası ve Geleceğine Bakış” Araştırması’nda da üniversite mezunu katılımcıların yaklaşık 1/3 oranında yabancı dil bilmediği ya da çok az bildiği sonucuna ulaşılmıştır. Esas Sosyal, 2020 yılında bu sorunun damarlarına inmek ve gençlerin yaşadığı fırsat eşitsizliğine çözüm modeli sunmak için üniversite öğrencilerine yönelik Hayırlı Sabancı’nın desteği ile İngilizce Fırsatım Programı’nı hayata geçirmiştir. Programın ilk dönemi olan 2021'de, 150 genç İngilizce eğitimi alarak programı başarıyla tamamlarken halen devam eden 2022 döneminde ise 200 gence İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Programın yeni döneminde ise 250 gence daha İngilizce eğitimi desteği sunulacaktır.

Video

Esas Sosyal n'a pas encore de poste job. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand le job est publié.

Êtes-vous intéressé par Esas Sosyal?

Suivez maintenant et nous vous informerons quand un nouvel emploi arrive ici.

Esas Sosyal n'a pas encore d'événement. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'événement est publié.

Êtes-vous intéressé par Esas Sosyal?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.

Votre carrière commence ici.

Commencez une nouvelle carrière avec le profil gratuit que vous créez.

Commencer
Esas Sosyal n'a pas encore publié d'articles. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'article est publié.

Êtes-vous intéressé par Esas Sosyal?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.