À propos de nous

Dünyada Bunge

Bunge 1818 yılında hububat ticareti yapmak üzere Amsterdam/Hollanda’da kurulmuştur.

Şirketin büyümesi ve faaliyet alanının genişlemesi ile birlikte 1856’da şirket merkezi Anwers/Belçika’ya takip eden yüzyılda Güney Amerika’ya ve nihayet 1999 yılında da New York’a taşımıştır.

Bunge 4 kıtada, 32 ülkede, 25.000 ‘den fazla çalışanı, 400’den fazla fabrika, depo, alım merkezi olan uluslararası bir şirkettir.  

2001 yılının Ağustos ayında Bunge New York borsasına kote olmuştur.

Bugün Bunge

Dünyanın en büyük yağlı tohum , nebati yağ ve küspe üreticilerinden biridir.

  • Dünyanın lider şişelenmiş rafine nebati yağ tedarikçisi konumundadır.
  • Güney Amerika’nın en büyük buğday işleyicisi ve dolayısıyla un üreticisidir.
  • Avrupa’ya soya küspesi tedariğinde lider konumundadır.
  • Çin’e soya fasulyesi tedariğinde lider konumundadır.
  • 2008 yılında 55 milyar dolar satış hacmine ulaşmış, 2009 yılında 141 milyon metrik ton hububat, yağlı tohum işleme ve ticaretini yapmış, 361 milyon USD tutarında net gelir yaratmıştır.

 

Türkiye'de Bunge

 

Bunge Türkiye’de 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Bunge, hem iç piyasadan hem de ithal olarak tedarik ettiği yağlı tohumları, sektörün ihtiyacına uygun olarak özenle işlemekte ve hijyenik koşullara uygun olarak dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Ayrıca mısır ve buğdayla ilgili ticari faaliyetlerde bulunmaktadır. Yerli üretim ve ithal yağlı tohumlar (Ayçiçeği, Mısır, Kanola, Soya, Keten Tohumu ve Çiğit) başta Trakya olmak üzere, Güney Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde bulunan Bunge’ye ait tesislerde işlenmektedir.

 

Bunge tesislerinde bulunan rafineri ve dolum işletmelerinde yağlı tohumların işlenmesinden elde edilen ham yağ, içeriğe sadık kalınarak rafinasyona tabi tutulmaktadır. Son aşamada ambalajlı ürün formasyonunda nihai tüketicilerin kullanımına sunulmak üzere; Türkiye’nin en büyük perakende zincir mağazalarına, geleneksel ve HoReCa kanallarına, ileri gıda ürünleri işleyici firmaların üretimlerinde kullanılmak üzere saf veya rafine bitkisel yağ olarak tedarik edilmektedir.

 

Bunge tesislerinde işlemesi yapılan bitkisel yağ tohumlarından elde edilen yüksek proteinli soya küspesi, 28 ve 36 proteinli ayçiçeği küspesi ve kanola küspesi ise beyaz et ve yumurta üreticileriyle büyükbaş yem fabrikalarına satılmaktadır.

 

Yurt genelinde bulunan depolama ve dağıtım tesisleri, Bunge’nin hem uluslararası ticareti için hem de iç piyasa ihtiyacı hizmet vermekte olup; tesiste gemiden boşaltmadan, kamyon ve vagon yüklemesine kadar tüm operasyon tam otomatik şekilde dikkatle yapılmaktadır.

2016 yılında, Türkiye’nin köklü markalarından Komili, Kırlangıç, Sezai Ömer Madra markalarını bünyesine katan Bunge, sızma ve riviera zeytinyağının yanı sıra farklı damak tatlarına yönelik olarak Komili’nin uzmanlığıyla geliştirilen özel ürünleri tüketicisiyle buluşturmaktadır.

 

 

İnsan Kaynakları​

Uygulamalarımız kişilerin görev tanımlarına bağlı sorumluluk ve sahip oldukları yetkinlikler ile çalışanlarımızın, eğitim ve iş tecrübelerini esas alan, performansa dayalı bir sistem üzerine kurulmuştur.

 

Bulunduğumuz sektördeki lider konumumuza uygun aynı zamanda uluslararası standartlarda hazırlanmış olan kişisel performans ölçüm sistemleri, ücret araştırmaları ve ekonomik gelişmeler doğrultusunda pazarı yakından takip ederek en uygun ücret ve ek menfaat yapısını çalışanlarımıza sunmaktayız.

 

 

 

 

 

 

Bunge n'a pas encore de poste job. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand le job est publié.

Êtes-vous intéressé par Bunge?

Suivez maintenant et nous vous informerons quand un nouvel emploi arrive ici.

Bunge n'a pas encore d'événement. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'événement est publié.

Êtes-vous intéressé par Bunge?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.

Votre carrière commence ici.

Commencez une nouvelle carrière avec le profil gratuit que vous créez.

Commencer
Bunge n'a pas encore publié d'articles. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'article est publié.

Êtes-vous intéressé par Bunge?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.