Akademi 2.0

  • Éducation
  • ·
  • 14 abonnements

À propos de nous

Klasik eğitimde bir öğreten bir de öğrenen bulunur. Öğrenmenin sorumluluğu büyük oranda öğreten kişidedir. Öğreten, içeriği belirleyen, yöntemi tasarlayan, süreci değerlendiren, kişiyi sonuca yönlendiren kişidir. Tanımları belirleyen, tanımların açılımlarını yapan, neyi ne kadar bilmemiz gerektiğine karar verendir. Ne kadar düşüneceğimizi, neyi bilmek zorunda olduğumuzu, neyi bilmemizin gerekli olmadığını seçendir. Öğreten, bu yönleriyle öğrenilecek konuyu ve kavramları sınırlayan bir roldedir.

Yeni çağ, farklı bir öğrenme modeli gerektirir. Yeni çağın eğitimcisi kişiyi konuya maruz bırakandır. Maruz bırakıldığı konuda ne yöne ve ne kadar gideceğine kişinin kendisi karar verir. Eğitimci ise bu sürece rehberlik eder. Eğitimci, bu yönleriyle kolaylaştırıcı bir roldedir. Konuyla ilgili geniş bakış açısı, derinlemesine bilgi ve deneyim sahibi olması, onun meta bir duruşla rehberlik etmesini, ilham vermesini, ışık yakmasını, ufuk açmasını mümkün kılar. Öğrenen kişiden -şimdilik – tek farkı budur. Yeni çağda onun adı öğretmen, eğitimci değil öğrenme tasarımcısı ve kolaylaştırıcısıdır.

Akademi 2.0 n'a pas encore de poste job. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand le job est publié.

Êtes-vous intéressé par Akademi 2.0?

Suivez maintenant et nous vous informerons quand un nouvel emploi arrive ici.

Akademi 2.0 n'a pas encore d'événement. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'événement est publié.

Êtes-vous intéressé par Akademi 2.0?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.

Votre carrière commence ici.

Commencez une nouvelle carrière avec le profil gratuit que vous créez.

Commencer
Akademi 2.0 n'a pas encore publié d'articles. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'article est publié.

Êtes-vous intéressé par Akademi 2.0?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.