TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Youthall Verified Badge

  • Industrie de la défense
  • ·
  • 1918 abonnements

À propos de nous

Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ), 28 Haziran 1973 tarihinde Türkiye'nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulmuştur.

Türk Hava Kuvvetleri'nin savaş uçağı ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak F-16 uçaklarının kullanılması kararı ile birlikte; F-16 uçağının üretimi, uçak üzerindeki sistemlerin entegrasyonu ve uçuş testlerini yaparak Hava Kuvvetlerimize teslim etmek üzere TUSAŞ tarafından 1984 yılında TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), Türk-ABD ortak yatırım şirketi olarak 25 yıllığına kurulmuştur.

25 yıllık süreç tamamlanmadan, 2005 yılında TAI'nin yabancı hisseleri Türk hissedarlar tarafından satın alınarak şirket yeniden yapılandırılmıştır. Bu kapsamda TAI ve TUSAŞ birleşerek, TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. çatısı altında faaliyetlerini genişletmiş, havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin geliştirilmesi, modernizasyonu, üretimi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye'nin teknoloji merkezi konumuna gelmiştir.

Havacılık ve uzay sanayisinde küresel ilk yüz oyuncu arasında yer alan TUSAŞ, proje konularına bağlı olarak;

• Yapısal Grubu,
• Uçak Grubu,
• Helikopter Grubu,
• İnsansız Hava Aracı (İHA) Sistemleri Grubu,
• Uzay Sistemleri Grubu,
• Milli Muharip Uçak (MMU) Grubu

olmak üzere altı stratejik iş merkezi bünyesinde örgütlenmiştir. Ayrıca, TUSAŞ tarafından tasarlanan/üretilen tüm ürünlerle ilgili olarak entegre lojistik destek hizmeti sağlanmaktadır.

Öğrenim hayatı ile birlikte şirketimizde deneyim ve vizyon kazanmak isteyen, üniversitelerin ilgili bölümlerinin 3. ve 4. sınıflarında eğitim gören öğrencilerin başvurabildiği SKY Senin Kariyer Yolun Stajyer Mühendis Programı başvurularınızı bekliyor. Program ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru www.seninkariyeryolun.com adresinde. 

Images de l'entreprise

Video

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii n'a pas encore de poste job. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand le job est publié.

Êtes-vous intéressé par TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii?

Suivez maintenant et nous vous informerons quand un nouvel emploi arrive ici.

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii n'a pas encore d'événement. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'événement est publié.

Êtes-vous intéressé par TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.

Votre carrière commence ici.

Commencez une nouvelle carrière avec le profil gratuit que vous créez.

Commencer
TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii n'a pas encore publié d'articles. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'article est publié.

Êtes-vous intéressé par TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.