Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü Emplois, Stages et Culture d'entreprise - Youthall

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü Youthall Verified Badge

  • Organisation étudiante
  • ·
  • 46 abonnements

À propos de nous

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü teknolojiyi seven ve sevdiren yarım asırlık büyük bir ailedir.

 

Kuruluş

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübünün temelleri 1962 yılında atıldı. 1997 yılının mart ayında, bugün de Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde akademik kariyerlerine devam eden Prof. Dr. Cem Ersoy, Prof. Dr. Lale Akarun ve Doç. Dr. Arda Yurdakul’un çabalarıyla Boğaziçi Üniversitesi IEEE öğrenci kolu adını alarak genişledi. Üç akademisyen bu köklü organizasyonu 10 Mart 1997 tarihinde düzenledikleri tanıtım toplantısı ve çayıyla üniversitede tanıtmaya başladılar. Kulübümüzün ilk öğrenci başkanı Arda Yurdakul, kurulduğu dönemdeki danışman hocamız da Cem Ersoy’du. İlk yönetim kurulunda yer alan diğer IEEE üyeleriyse Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerindendi. Başkan yardımcılığını Reha Çaputçu, yazmanlığı Halim Levent Bağcıoğlu, saymanlığıysa Muharrem Aydın üstlendi. Kuruluşunun ardından kulübün 20 üyesi uluslararası IEEE resmi üyeliğine kaydolarak Boğaziçi Üniversitesi IEEE öğrenci kolunun uluslar arası alanda tanınmasını sağladı.

 

Etkinlikler

Kulüp kurulmasıyla etkinlik düzenlemeye başladı. Bunlar arasında 1. Türkiye IEEE Öğrenci Kolları Kongresi de vardı. Günümüzde de devam eden ve her yıl Türkiye genelinden öğrenci kollarının katıldığı bu organizasyonun fikir babası Boğaziçi IEEE üyelerinden Barış Sümengen idi. Başarılı bir grup çalışmasıyla 1997 yılı, eylül ayında Türkiye IEEE Öğrenci Kolları Kongresi kulübümüz tarafından organize edildi. Türkiye'nin dört bir köşesindeki üniversitelerden gelen öğrenciler ve öğretim üyelerinin katılımıyla renklenen etkinliği zenginleştiren diğer faktörler ise BUEC’in ayarladığı teknik seminerler, boğaz gezisi ve tarihi yerlere düzenlenen gezilerdi.

Kulübümüz sonrasında, Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki IEEE öğrenci kolunun kuruluşuna yardımcı oldu. 1998 yılında Student'98 Kongresiyle aktifliğini sürdüren BUEC ilerleyen yıllarda Teknoforum ve Boğaziçi Üniversitesi Robot Günleri gibi etkinliklerle Boğaziçi’de teknolojiye yön veren önemli bir adres olmaya devam etti.

 

Günümüz

Son yıllarda kulübümüz elektrik-elektronik mühendisliğinin çeşitli dallarını Boğaziçi Üniversitesi'nde tanıtmayı ve sevdirmeyi kendisine misyon edinerek yola çıktı ve bu amaç doğrultusunda Boğaziçi Üniversitesi BETA Sektör Günleri, CONNEXT, Biyomedikal Günleri, fabrika gezileri, robot eğitimleri gibi etkinlikler düzenledi. Türkiye’nin en seçkin okullarından birinde teknolojinin kullanımı konusunda en bilgilendirici etkinliklerin altında Elektroteknoloji Kulübünün imzası vardır. BUEC bu omurganın üzerine başka teknik ve sosyal etkinlikleri de ekleyerek yoluna devam edecektir.

Video

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü n'a pas encore de poste job. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand le job est publié.

Êtes-vous intéressé par Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü?

Suivez maintenant et nous vous informerons quand un nouvel emploi arrive ici.

Votre carrière commence ici.

Commencez une nouvelle carrière avec le profil gratuit que vous créez.

Commencer
Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü n'a pas encore publié d'articles. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'article est publié.

Êtes-vous intéressé par Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.