Aksa Akrilik Kimya Sanayii Emplois, Stages et Culture d'entreprise - Youthall

Aksa Akrilik Kimya Sanayii Youthall Verified Badge

  • Chimie
  • ·
  • 2407 abonnements

Hakkımızda

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., Akkök Holding’e bağlı olarak 1968 yılında Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere %100 Türk sermayesi ile Yalova’da kuruldu ve 1971 yılında 5000 ton/yıl kapasiteyle üretim faaliyetlerine başladı. Yıllar içinde, yaptığı yatırımlarla ve kendi teknolojisini geliştirerek dünya elyaf sektöründe tek çatı altında faaliyet gösteren en büyük akrilik elyaf üreticisi haline gelen Aksa Akrilik, 502 bin metrekarelik kurulu alanda 1.300’den fazla çalışanıyla ihracat ve istihdama stratejik bir destek sunuyor. 

Bugün 330.000 ton/yıl kapasitesi ile dünyanın en büyük, Türkiye’nin ise tek akrilik elyaf üreticisi konumunda olan Aksa Akrilik, global pazarda %25’lik, Türkiye pazarında %75’lik payı ile tekstil sektörüne hammadde tedariği sağlıyor.

Grandes entreprises
1968
1.001-5.000 d'employés

Sektörümüzde Öncüyüz!

Üretimdeki başarısının yanı sıra, uyguladığı yönetim sistemleri, çevre uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de sektöründe öncü olan Aksa Akrilik, geniş ürün gamı sayesinde, halıdan döşemeliğe, süveterden çoraba, iplikten el örgüsüne, kadifeden kilim, battaniye, tente ve endüstriyel filtrelere kadar çok çeşitli alanlara tekstil ve teknik tekstil hammaddesi sunuyor. Tescilli Ar-Ge Merkezi bulunan, bütçesinin önemli bir kısmını Ar-Ge’ye ayıran ve bu payı her yıl artıran Aksa Akrilik, akrilik ve teknik elyaflar alanlarında yeni ve özel ürünler geliştirmenin yanı sıra yenilikçi teknolojiler için patent çalışmaları yapıyor.

5 kıtada 50’den fazla ülkede 400’e yakın müşteriye ihracat yapan Aksa, yatırım planları, yeni projeleri, ürünleri ve büyüyen iş hacmiyle dünya liderliği konumundaki iddiasını sürdürüyor.

Kurum Kültürümüz

İnsan Kaynakları uygulamalarımızı başlıca kurumsal değerlerimizden olan insan odaklılık yaklaşımı ile kurgulayarak çalışanlarımızın kendilerini güvende ve değerli hissettiği çalışma ortamını sağlarız. Seçme ve yerleştirme sürecimizde işin gerektirdiği niteliklere sahip çalışanı kuruma kazandırırken tüm adaylara eşit yaklaşırız. Çalışanlarımızın bilgi ve yeteneklerini geliştirmelerini, performansları ile ilgili yapıcı ve zamanlı geribildirim almalarını sağlayacak sistemler kullanırız. Yetenek yönetimi uygulamalarımızla geleceğin liderlerini çalışanlarımız arasından belirleriz. İnsan kaynakları yaklaşımımız ile hedefimiz; istekli, bağlı, üretken ve birlikte elde edilen başarılardan gurur duyan çalışanların oluşturduğu kurum kültürümüzü beslemektir. 

Birlikte Gururla Aksa

“Birlikte Gururla Aksa” işveren markamız stratejilerimize ulaşmada en önemli etkenlerden olan kurum kültürümüzün/kurumsal değerlerimizin anlamlı bir hatırlatıcısıdır.

Aksa okul gibidir; gelişime odaklanır, öğrenme fırsatlarını değerlendirir, tecrübemizi birbirimize aktarırız.

Farklı görüşler zenginliğimizdir, daha iyiye ulaşmak için fikirleri önemser, katılımcılığı destekleriz.

Bilginin şeffaflıkla paylaşılmasının değerini bilir, güvenle yol alırız. 

Kaliteden ödün vermeden emek ve gayretle üretir, işlerimize müşteri odaklı yaklaşırız.

Değişime uyum sağlar, yalın düşünür, teknolojiden yararlanır, verimli çalışırız. 

Başarı olmazsa olmazımız... Hedeflerimize iş birliği ile ulaşırız.

Ekspres Kariyer Staj Programımız

Ekspres Kariyer, lisans 3.-4. sınıf ve yüksek lisans öğrencileri için sunduğumuz proje bazlı bir programdır. Bu programda yer alacak öğrenciler, yaz dönemi boyunca fabrikada 5 iş günü devam koşulu ile şirketimizin çeşitli bölümlerinde en az bir projede görev alırlar.

Ekspres Kariyer programı ile stajyerlerimizin kariyerlerini planlamalarına, hedeflerine yönelik daha bilinçli karar vermelerine destek oluyoruz. Bu program bizlere de gelecekteki potansiyel çalışma arkadaşlarımızı yakından tanıyarak daha iyi değerlendirme fırsatı sunuyor. Stajyerlerimiz program sonunda projelerini, şirket hakkındaki genel değerlendirmelerini, iyileştirme önerilerini, kariyer hedeflerini üst yönetim katılımıyla gerçekleşen sunumda bizlere aktararak staj programını tamamlıyorlar.

Ekspress Kariyer Neler Sunuyor?

Mülakat Deneyimi: Video mülakat, yabancı dil sınavı, kişilik envanteri uygulaması ve geri bildirimini de kapsayan işe giriş sürecini tecrübe edersin. 

Çalışma Tecrübesi: Projelerde görev alıp alanında uzman yönetici ve ekiplerle çalışarak profesyonel iş hayatını deneyimler, mesleki gelişimine yön verecek yetkinliklerini keşfedersin. 

Sosyal Ortam: Senin gibi bu programa seçilmiş öğrencilerden oluşan Ekspres Kariyer ekibinin bir parçası olarak staj boyunca yeni insanlar tanır sosyalleşirsin. 

İş Fırsatı: Yetkinliklerini göstererek oluşacak pozisyonlarda değerlendirilme ve Ekspres Kariyer Programı ile aramıza katılanlardan biri olma fırsatını elde edersin.

Great Place To Work Sertifikasyon Unvanımız ile Gururluyuz!

İnsan odaklılığı esas alan yaklaşımımız ile, 2021 yılında, Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” sürecinde, yüksek güven kültürüne sahip iş yeri kriterlerini sağlayarak, Great Place to Work® Sertifikalı Şirket unvanı aldık.

Images de l'entreprise

Équipe

Aksa Akrilik Kimya Sanayii n'a pas encore de poste job. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand le job est publié.

Êtes-vous intéressé par Aksa Akrilik Kimya Sanayii?

Suivez maintenant et nous vous informerons quand un nouvel emploi arrive ici.


1.001-5.000

1968

37

Siteye Git
Aksa Akrilik Kimya Sanayii n'a pas encore d'événement. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'événement est publié.

Êtes-vous intéressé par Aksa Akrilik Kimya Sanayii?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.


1.001-5.000

1968

37

Siteye Git

Votre carrière commence ici.

Commencez une nouvelle carrière avec le profil gratuit que vous créez.

Commencer
Aksa Akrilik Kimya Sanayii n'a pas encore publié d'articles. Suivez l'entreprise, soyez le premier à savoir quand l'article est publié.

Êtes-vous intéressé par Aksa Akrilik Kimya Sanayii?

Suivez maintenant et nous vous informerons lorsqu'un nouvel événement est organisé.


1.001-5.000

1968

37

Siteye Git
Ümit Veli İmam, Proses Mühendisi

Ekspres Kariyer’in gelişimime oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Program kapsamında iş hayatını deneyimleme, kurumsal bir firmanın işleyişini görme ve okulda öğrendiklerimi kullanma fırsatı buldum. Programın benim açımdan en büyük artısı bana mesleki anlamda kendimi tanıma fırsatı vermesiydi. Staj öncesinde farklı bir kariyer düşünürken staj sırasında ne yapmaktan keyif aldığımı gördüm ve stajın sonunda aklımda bambaşka bir kariyer yolu vardı. Program bu bakımdan şu anki işimde olmamdaki en büyük etkenlerden biri.

Suat Sarısaç, Proses Mühendisi

Ekspres Kariyer Programı ile Aksa’da geçirdiğim 3 aylık süre boyunca iş hayatıyla ilgili merak ettiğim birçok konu hakkında farklı deneyimler yaşama fırsatı buldum. Kurumsal bir şirketin işleyişini yakından görme ve eğitim hayatımda öğrendiğim teorik bilgileri pratikte uygulama şansı yakaladım. Stajım boyunca birçok farklı proje içerisinde yer aldım. Yer aldığım projeler ve Aksa’da yaşadığım deneyim ile kariyerimde nasıl bir yol izlemem gerektiğini anladım. Şuan Aksa’da çalışmamın etkenlerinden biri de bu deneyimi yaşamamdı.

Selen Gökçe, Ar-Ge Kimyageri

2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nde başladığım lisans eğitimimi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans programıyla tamamladım. Doktora çalışmalarım devam ederken kariyerimi üretimin her alanına dokunabileceğim, sahada daha çok faaliyet gösterebileceğim bir alana taşımak istediğim için 2019’dan itibaren Aksa’da Ar-Ge Merkezi’nde Ar-Ge Kimyageri olarak çalışmaya başladım. Aksa’da yeni fikir ve ürünler geliştiren dinamik bir ortamda çalışmaktan çok mutluyum.

Aslıhan Önel, Enerji Planlama ve Ticaret Mühendisi

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden 2020 yılında mezun oldum. İlk stajımı Aksa’da Üretim Planlama biriminde yaptım ve sonra farklı şirketlerde uzun dönem İK stajı ve İK proje stajı yaptım. Mezun olduktan hemen sonra Aksa’da Enerji Planlama ve Ticaret Mühendisi olarak çalışmaya başladım.

Arslan Çolakoğlu, Müşteri Hizmetleri ve Kalite İzleme Mühendisi

2020 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2021 yılında akrilik elyaf üretiminde dünya lideri olan Aksa’da, Müşteri Hizmetleri ve Kalite İzleme departmanında mühendis olarak işe başladım. Akrilik elyaf endüstrinin ve yaşamın birçok alanında kullanılıyor ve uygulama alanları gün geçtikçe genişliyor. Burada teknolojik gelişmelerinin takibine ve yenilikçi yatırımlara verilen önem sayesinde kimya ve tekstil alanlarında profesyonel gelişim fırsatı elde edebildiğim için Aksa bünyesinde bulunmaktan çok memnunum.

Gökberk Gündoğdu, Proses Mühendisi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü 2019 yılında tamamladım, aynı yıl içerisinde AKSA'da Proses Tasarım Mühendisi olarak göreve başladım. Aksa, sektöründeki lider konumu gereği; yeni projelerin, ürünlerin ve iş hacminin arttırılmasına yönelik yeni yatırımlarıyla, çalışanların mesleki ve kişisel olarak sürdürülebilir gelişimine imkan sağlıyor. Sektöre öncelik etmenin ve AKSA'ya özgü çözümlerin hissettirdiği mesleki tatmini, çalışmak için en büyük motivasyon olarak görüyorum.


1.001-5.000

1968

37

Siteye Git

1.001-5.000

1968

37

Siteye Git