Etkinlikler’e Geri Dön

Sıradışı Bir Deneyim YGA

Türk Gençleri Dünyaya Umut Veriyor

YGA’lı (Young Guru Academy) gençler Harvard Üniversitesi’nde bilim insanlarına seminer verdi, dünya birinciliklerine layık görülen sosyal inovasyonların başarı reçetelerini paylaştı.

“Sizi her gördüğümde dünyayla ilgili daha umutlu hissediyorum” Prof. Scott Snook, Harvard

Harvard, Stanford ve MIT’den sonra YGA; Duke ve Berkeley üniversiteleri ile de global stratejik partner oldu. YGA’nın birlikte başarmayı başarma reçetesi UC Berkeley’de müfredat olarak işlenecek. Bu dersi alan öğrenciler yaz döneminde Türkiye’ye gelip YGA’da çalışarak, bu reçeteleri sahada uygulayacaklar.

2000 yılında Türkiye’de kurulan sivil toplum kuruluşu YGA, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal ediyor. Her yıl 50 bin üniversite öğrencisinin başvurduğu programda, 5 aşamalı mülakatla seçilen 50 öğrenci YGA’ya dahil oluyor. Program boyunca üst düzey yönetici, akademisyen ve bilim insanlarından oluşan, aralarında Prof. Doğan Cüceloğlu, Ahmet Bozer, Prof. Aziz Sancar gibi isimlerin yer aldığı YGA Hayal Ortaklarından 1000 saatin üzerinde eğitim alıyor. YGA’lılar daha iyi bir dünya için görme engelliler, yetimler, yenilenebilir enerji konularında birlikte hayal kuruyor, birlikte proje üretiyor, birlikte ilklere imza atıyorlar.

YGA Liderlik Programını üstün başarı ile tamamlayan YGA’lılar, Amerika Liderlik Kampı’na katılıyor. Bu yıl 25 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında Boston, New York, North Carolina ve San Francisco’da gerçekleşen kampta YGA ekibi büyük başarılara imza attı.

 “Türkiye’nin ve dünyanın geleceğini sizin yaptıklarınız şekillendirecek” Prof. Paulo Greeno, Duke

YGA öğretileri UC Berkeley’de ders oluyor!

Bensiz Liderlik, Vicdanı Zeka gibi özgün YGA kavramları UC Berkeley Üniversitesi’nde müfredata giriyor. Bir dönem boyunca ders olarak bu konuları işleyecek MBA öğrencileri yazın Türkiye’ye gelerek, YGA’nın sosyal inovasyonlarında çalışacaklar. Öğrendikleri kavramları sahada deneyimleyecekler.

2012 yılında da Harvard MBA öğrencileri Türkiye’ye gelerek 2 hafta boyunca YGA’da çalışmışlardı.

“Harvard’dan bile daha seçici bir süreç ile YGA’ya kabul ediliyorlar. YGA'lıların yetenek ve tutkuları çok etkileyici!” Emily Rasmussen - Harvard MBA

Aziz Sancar, YGA Bilim Müzesine adını veriyor!

"2003’te ilk kez Duke Üniversitesinde YGA seminerine katılmıştım. 13 yılda YGA ya Türk gençlerinin gösterdiği ilgi ve bu kadar kısa sürede gerçekleşen dünya çapındaki projeler beni ülkemle ilgili ümitlendiriyor.” - Prof. Aziz Sancar

Bilim alanında Nobel Ödülü’ne layık görülen ilk Türk Bilim İnsanı Prof. Aziz Sancar, Türkiye’de bir ilk olan, YGA Bilim Müzesine adını veriyor. Doğu maneviyatından kopmadan batı medeniyetleri seviyesine ulaşmanın gerekliliğine vurgu yapan YGA Hayal Ortağı Prof. Aziz Sancar aynı zamanda çocuklara bilimi sevdirmeyi amaçlayan projenin danışma kurulunda yer alacak.

Türkiye’de temelleri atılan bir inovasyon dünyaya açılıyor: Hayal Ortağım

Amerika Liderlik Kampında YGA’lılar New York Belediyesi İnovasyon Kurulu ile görüştü.

YGA’lıların geliştirdiği teknolojilerle görme engellilerin yaşamını kolaylaştıran Hayal Ortağım uygulaması dünyanın en erişilebilir şehri olmayı hedefleyen New York metrolarında hayata geçecek.

Great Best Place to Work: YGA

“Dünyadaki kültür dönüşümünün öncüleri olacaksınız." Michael Bush - Great Place to Work, World President

Great Place to Work Dünya CEO’su Michael Bush, San Francisco’da Türkiye’de Best Place to Work seçilen YGA’yı ağırladı. Güven endeksi 99% çıkan YGA’dan çok etkilenen Michael Bush

YGA başvuruları 29 Ekim’e kadar devam ediyor, lise ve üniversite öğrencileri için başvuru adresi: www.yga.org.tr

Kariyerin için ilk adımı atmaya hazır mısın?

Hemen Başla