Etkinlikler’e Geri Dön

Otomasyon Akademisi

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesindeki Robotik ve Otomasyon Kulübü’nün düzenleyeceği Otomasyon Akademisi, YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nün en yoğun fakültelerinden biri olan Elektrik-Elektronik Fakültesi’nde 22 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşecektir.

Geçtiğimiz senelerde ‘Otomasyon Günleri’ adıyla gerçekleştirilen etkinlik, bu yıl ilk defa ‘Otomasyon Akademisi’ adı ile icra edilecektir. Elektrik-Elektronik ve Makine Fakültesinde öğrenim gören öğrencilere hitap etmesinin yanı sıra otomasyon ve kontrol alanı ile ilgili olan herkes davetlidir. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında öğrencilerin kendilerini geliştirirken ilham alabilecekleri kişilerin deneyimlerini kaynağından öğrenmesinin daha verimli olduğunu savunan Robotik ve Otomasyon Kulübü bu sebeple Otomasyon Akademisi etkinliğinde alanında tecrübeli  yöneticilerin  yer aldığı oturumlar düzenlemeyi  hedefliyor.

Otomasyon Akademisi sektörde marka haline gelen farklı firmaların katılımıyla bir günlük seminer etkinliği ve ilerleyen haftalarda eğitimler ve teknik geziler ile devam edecektir. Etkinlik günü, 4 oturum ve 1 panelden oluşan seminerler dizisi olacaktır. Oturumların ikisi öğle arasından önce, diğer ikisi ve panel öğle arasından sonra gerçekleşecektir. Etkinliği takip eden haftalarda, seminer veren firmalar tarafından kendi bünyelerinde veya Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bulunan laboratuvarlar kullanılarak, öğrenilen teorik bilgilerin pratiğe dökülmesi  hedeflenmektedir. Bilindiği gibi uygulama eğitim sürecinin en can alıcı noktasıdır. Ardından iş hayatını yakından görmek adına Otomasyon Akademisi katılımcılarını biri ofis biri fabrika olmak üzere 2 teknik gezi bekliyor olacaktır.

Ayrıca Otomasyon Akademisi katılımcılarını, şirketler ve ürün sponsorları tarafından oluşturulacak olan fuaye alanı bekliyor olacak. Katılımcılar fuaye alanındaki şirket görevlileri ile konuşma fırsatı yakalamanın yanı sıra ,  ürün sponsorlarımızın sağladığı aperatif ürünleri de tadabilecekler.

İlk günkü seminerler sonunda katılımcılara CV'lerini daha güçlü kılacak olan  ‘’Seminer Katılım Sertifikası’’ verilecektir. Ayrıca eğitimlere katılmaya hak kazanıp eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara firma logolu ‘’eğitim sertifikası’’ verilecektir.

Otomasyon akademisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitesini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

  • www.otomasyonakademisi.org
  • www.facebook.com/OtomasyonAkademisi
  • www.twitter.com/OtomasyonA

Kariyerin için ilk adımı atmaya hazır mısın?

Hemen Başla