Etkinlikler’e Geri Dön

Elektrikli Araçlar Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

Elektrikli araçların son dönemde hayatımıza ve gündemimize ne kadar girmeye başladığı aşikar. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olma yolunda hızla ilerleyen elektrikli araçlara yönelik İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Elektrikli Araçlar Zirvesi 2016” için geri sayım başladı.

Elektrikli Araçlar Zirvesi 2016 etkinliği, günden güne büyüyen ve önemi yadsınamaz olan elektrikli araçlar sektöründeki son gelişmeleri, yenilikleri ve yatırımları paylaşmayı; öğrenci akademisyen ve sektörden kişileri aynı ortamda buluşturmayı hedefliyor.

Panel şeklinde olacak etkinlikte başta elektrikli araçlarda enerji depolama ve şarj teknolojileri enerji altyapısı gereksinimleri,yeni teknolojiler olmak üzere birçok önemli konu başlığının işlenecek.

Sizleri sektör liderleriyle aynı platformda buluşturacak EAZ’16, 1 Aralık 2016 tarihinde İTÜ Ayazağa yerleşkesinde düzenlenecek.

İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü tarafından bu sene Türkiye’de ilk kez düzenlenecek etkinliğimizin başlıca amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Elektrikli ve hibrit araç teknolojileri konusunda farkındalık yaratmak,
  • Elektrikli araçlar konusunda ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki durumu karşılaştırma fırsatı yaratmak,
  • Sektördeki son durumu akademik ve sektörel açıdan incelemek,
  • Akademisyen, yatırımcı, öğrenci, bürokrat ve şirket yetkililerini bir etkinlikte buluşturmak,
  • Sektör içerisindeki iletişimi güçlendirmek,
  • Enerji kaynaklarının daha verimli kullanılması konusuna dikkat çekmek.

 

Etkinlik Tarihi:
1 Aralık 2016
Etkinliğin Yeri:
İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Etkinliğin Düzenleyicisi:
İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü
Etkinlik Danışmanı:
İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Belgin Emre TÜRKAY
Etkinliğin Hedef Kitlesi:
Elektrikli Araçlar Zirvesi’16 etkinliği hedef kitlesi: elektrikli araçlar sektörüne ilgi duyan yatırımcılar, ürettikleri yeni fikirler ve teknolojiler ile geleceğe yön verecek mühendis adayları, dalında uzman akademisyenler, şirket yetkilileri ve yöneticilerdir.
Tahmini Katılımcı Sayısı:
Ülkemizde çoğu sektörde olduğu gibi enerji sektöründe de merkez durumunda olan bir şehirde gerçekleşen etkinliğimiz, sunmuş olduğumuz gerçekçi ve akademik platformdan dolayı da hem İstanbul hem de ülkemizin çeşitli şehirlerinden gelecek katılımcılar ile bu sayının 750 olması beklenmektedir.

Yeni ve hızlı bir biçimde hayatımızda yer edinen elektrikli araçlarla ilgili neler olduğunu ve bu sektördeki avantajları keşfetmek istersen sen de kayıt olabilirsin. 

Kariyerin için ilk adımı atmaya hazır mısın?

Hemen Başla