Back to Events

Bir Konu Bir Konuk: Prof. Dr. Uğur Batı

Bir Konu Bir Konuk'un Ocak Ayı Konuğu: Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn. Prof. Dr. Uğur Batı

''Bir Konu Bir Konuk'' Ocak ayı ilk etkinliğinde katılımcılarını Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn. Prof. Dr. Uğur Batı ile buluşturuyor. 23 Ocak Salı günü "Kaderimizin Hikayesi: Kader Bilimi"  konusunda yapılacak söyleşide 30 katılımcı seçilerek içlerinden bir kişiye de proje sunumu olanağı verilecek.

 ''Bir Konu Bir Konuk''  konuğu Uğur Batı reklamcı, marka danışmanı, akademisyen ve yazar. Boğaziçi Üniversitesinde lisans eğitimini bitiren, Marmara Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde yaptığı 3 yüksek lisansın ardından Marmara Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı. Profesyonel kariyerinde pek çok ulusal ve uluslararası marka için reklamlar yazan ve stratejiler geliştiren ödüllü bir reklamcı olan Batı, Reklam Yaratıcıları Derneği Başkan Yardımcılığı’nı uzun yıllar yürütmüştür.

 Telsim, Rumeli Telekom gibi firmalarda marka uzmanlığı, Gode İstanbul’da yaratıcı yönetmenlik, son olarak da İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’ndan Borsa İstanbul’a geçiş sürecini marka tarafında yöneterek, 4 yıl boyunca kurumda marka ve kurumsal iletişim müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

           Mevcut durumda ise Okan Üniversitesi, Kültür Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi’nde dersler verip, marka danışmanlıkları yapmaktadır.
          Reklamın Dili, Marka Yönetimi, Enneagram İle Kişilik Analizi, Kendine İyi Bak, Dijital Oyunlar, Tüketici Davranışları, Ben Bilmem Beynim Bilir ve Sinaps adlı kitapları yazan Uğur Batı’nın Azraa-eel Menkıbeleri adlı romanı ve Aşkın Karanlık Yüzü adında bir de öykü kitabı var.
         Dünyanın ilk nöropolitik kitabı ile New York Times, The Times gibi uluslararası gazetelerde röportajlar gerçekleştirmiş olan Uğur Batı, Nöropazarlama alanında Türkiye’de laboratuvar çalışmaları yapan en önde gelen akademisyen konumunda.
        Harvard Business Review, Bloomberg Businessweek, Grafik Tasarım, Brand Map ve Milliyet.com.tr’de köşe yazarlığı yapan bir Batı, aynı zamanda bir TED konuşmacısı.

Prof. Dr. Uğur Batı ile Ocak ayı söyleşisi 19:00-21:00 saatleri arasında GarantiPartners Girişim Üssü'nde gerçekleştirilecek.

Katılımcılar arasından projesini Prof. Dr. Uğur Batı'ya sunmak isteyen kişilerin kayıt formunu doldurduktan sonra kayit@birkonubirkonuk.com.tr adresine kendisini ve projesini anlatan bir mail atması gerekiyor. Eleme sonrası katılımcılardan bir kişi sunum şansı kazanacak.

"Bir Konu Bir Konuk" etkinliği hakkında daha detaylı bilgi edinmek için facebook ve twitter hesaplarından yapılan paylaşımları takip edebilir, sorularınız için iletisim@birkonubirkonuk.com.tr adresine mail gönderebilir,  kayıt işlemlerini buradan, veya buradan gerçekleştirebilirsiniz (*Not: Etkinliğimizde isteyen katılımcılarımıza katılım belgesi verilmektedir. Katılım belgesi ücretlidir.

 Etkinliğe kayıt yaptırmayan katılımcılar güvenlik sebebiyle etkinliğe alınamayacaktır. Etkinlik kayıtlarının etkinlik tarihinden 3 (üç) gün öncesine kadar yapılması gerekmektedir).

Find a Career You Love

Get Started